Bilgisayar Uyanırken Parola İste Görünmüyor Sorunun ÇözümüBilgisayar Uyanırken Parola İste Görünmüyor Sorunun Çözümü

Bilgisayarın uyanırken parola istemesinden şikayetçi iseniz çözüm yolunu sizlere sunmuştum. Ancak Microsoft’un Windows 10 güncellemeleri ile sürekli ayarlar değişiyor.

Windows 10 1511 sürümünde geçerli olan güç seçenek ayarlarındaki bilgisayar uyanırken parola iste ayarı 1607 de geçersiz bırakılmış. Hatta şu an benim Windows 10 sürümüm 1709 ve ayarları kontrol ettiğimde “gelişmiş güç seçeneklerinde bilgisayar uyanırken parola iste” ayarı bulunmuyor.

Geçtiğimiz günlerde bir okuyucumun isteği ile bu konuyu araştırdım. Ve Microsoft’un yaptığı bu değişiklik için çözüm aradım. Ve bunun bir çözümü elbetteki var.

Windows 10 1607-1703 ve 1709 sürümlerinde güç seçeneklerinde  görünmeyen bilgisayar uyanırken parola istesin ayarı nasıl güç ayarlarına geri eklenir?

Öncelikle bir ekran görüntüsü ile bu durumu göstermek istiyorum. Windows sürümüm 1709: Güç seçenekleri ayarında görüldüğü gibi uyanırken parola iste ayarı yok.

 Güç seçenekleri windows 1709

Şayet sizinde Windows sürümünüzde bu ayarda uyanırken parola iste seçeneğini göremiyorsanız. Makale sonundaki indir butonuna tıklayın. Uyku.zip isimli bir dosya inecektir. Zipden çıkarın. İçerisinde Uyku.vbe dosyasına çift tıklayıp çalıştırın.  Küçük bir bilgi penceresi açılacaktır. Tamam butonuna tıklayın.

parola iste

Güç seçeneklerine artık uyanırken parola iste ayarı eklenmiş oldu.

uyanırken parola iste eklendi

Bu ayar ile ilgili tüm bilgileri Bilgisayar Uyanırken Parola İstemesin başlıklı konumdan bulabilirsiniz. İlgili konunun linki:>>>  Bilgisayar Uyanırken Parola İstemesin  

Şayet bu ayarı eskisi gibi yapmak isterseniz. Yani yine güç seçeneklerinde uyanırken parola iste görünmesin isterseniz güç ayarlarından uyku ayarını kaldırmak mümkün. Aynı uyku.vbe dosyasına çift tıklamanız yeterlidir.

güç seçeneklerinden uyanırken parola iste kaldırıldı

Bu seferde güç seçeneklerinden uyanırken parola iste ayarını kaldırmış olduk.

Bu konularda ilginizi çekebilir:

Bir Tık İle Bİlgisayarı Uyku Moduna Alın
Laptopunuzun Kapağını Kapatınca Uykuya Mı Geçiyor?
Windows 10 Süreli Slayt Gösterisi Nasıl Ayarlanır
uyku.zip_tr_indir
sleep.zip_en_indir

6 Yorum

  1. Furo34 27 Mart 2019 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 28 Mart 2019 Alıntıla
  2. Baran Işık 14 Şubat 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 14 Şubat 2018 Alıntıla
  3. Harun bal 26 Ekim 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 26 Ekim 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir