Realtek High Definition Audio Masa Üstüne Kısa Yol Ata

Realtek High Definition Audio Masa Üstüne Kısa Yol Ata

Geçtiğimiz aylarda Realtek High Definition Audio nerden indirilir isimli bir başlığımız vardı.

İlgili başlığımız bu linktedir:>> Realtek High Definition Audio Driver Nereden İndirilir  Bu başlığımız ve videomuzun sizlere yardımcı olduğunu düşünüyorum. Ancak bazı okuyucularım Realtek High Definition Audio ‘nun kısa yolunun bilgisayarlarında olmadığından ve kısayolunun nasıl atanabileceği ile ilgili sorular sordu. Bu sorular ile ilgili soruları ve cevapları bu başlığımızda yer vermek istiyorum.

Realtek High Definition Audio ses driver yazılımının masa üstü kısayolu yok? Realtek High Definition Audio’ya kısa yol nasıl eklenir?

1- Öncelikle Realtek High Definition Audio bilgisayarınızda kuruldu ve Resimdeki görüntüleme ölçütüne aldığınızda gibi denetim masasında Realtek HD Audio görülüyor ise makale sonundaki indir butonunu tıklayın.

Realtek High Definition Audio Masa Üstüne Kısa Yol Ata

2- Realtek HD Audio yöneticisinin kısa yolunu masa üstüne çıkartmak için indirdiğiniz Realtek_shortcut.rar dosyasını ayıklayın.

3- Ve içindeki Realtek_shortcut.vbe dosyasına çift tıklayın.

4-  Masa üstünde kısayolunu oluşacaktır.

Realtek High Definition Audio Masa Üstüne Kısa Yol Ata

5- İkona çift tıkladığınızda Realtek High Definition Audio ayarlarına ulaşacaksınız.

Realtek High Definition Audio Masa Üstüne Kısa Yol Ata

Realtek HD Audio yöneticisinin ayarlarına ulaşmanın bir diğer yolu ise görev çubuğunda hoparlör simgesine sağ tıklayın. Ve ses düzeyi karıştırıcısını açın.

Görev çubuğunda Ses düzeyi karıştırıcı açılmaz ise bu konuya göz atın:: >>> Windows Ses Düzeyi Karıştırıcısı Açılmıyor

1- Ses düzeyi karıştırıcısı açıldıktan sonra hoparlör ikonuna tıklayın.

Realtek High Definition Audio Masa Üstüne Kısa Yol Ata

2- Böylelikle hoparlör özellikleri açılacaktır. Buradan realtek ayarlarını yönetebilirsiniz.

Realtek High Definition Audio Masa Üstüne Kısa Yol Ata

Realtek High Definition Audio bazı sürümleri bazı bilgisayarlara yada windows sürümlerine kurulurken sadece program ekle kaldırda görülüyor . Ve hatta  denetim masasında bile bir menü bulunmuyor.

Şayet böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız Realtek’in başka sürümlerini kurmayı deneyin. Denetim masasında menü atamadığı zaman masa üstüne kısayol çıkartamazsınız. Realtek zaten kurulurken kısayolunu atamadığı için eksik yüklenmiş oluyor. Tek çözüm yolu kaldırıp başka sürüm kurmak olacaktır. Realtek’i kaldırırken sisteminizdeki tüm dosyalarının kalıntı bırakmadan silindiğine emin olun.

Bu konularda İlginizi Çekebilir

Her Program İçin Farklı Ses Nasıl Ayarlanır

Görev Çubuğu Ve Sistem Tepsisinde Ses Simgesi Yok

Windows 10 Uzamsal-Surround Ses Nedir?Nasıl Etkinleştirilir?

▼Download▼ Şifre:ceofix

“Realtek High Definition Audio Masa Üstüne Kısa Yol Ata” üzerine 12 yorum

 1. Tuba kızım,
  Realtek sorunumla ilgili bu gün size uzunca bir yazı yazarak yardımınızı rica etmiştim, şimdi o yazdığım yazıyı burada bulamıyorum, belkide kontroldan geçme safhasındadır.
  Lütfen kızım, o yazdıklarımı okuyun, buna çok ihtiyacım var, çünkü ileri yaşım gereği artık kulaklarımda sorun var, bas sesleri iyi duyamıyorum, realtek sorunu başlayalı beri tiz ses ayarı yapamıyorum, konu ile ilgili youtubedeki tüm videoları inceledim ama sorunumu çözemedim, hatta technopat sitesinden, sağ olsun bir kişi, bilgisayarıma da girerek sorunumu çözmeye çalıştı ama oda başaramadı.
  Bu gün size yazdığım realtek konusunu okuduktan sonra, bana biraz zaman ayırıp bu ihtiyarın anlayabileceği şekilde detaylı bir şekilde yardımınızı rica ediyorum.
  Son umudum sensin kızım.
  Saygılarımla…

  Yanıtla
 2. Merhaba
  Benim Sorunum çok farklı, bilmem yardımcı olabilirmisiniz.
  İlerlemiş yaşım itibarı ile kulaklarım artık tiz ses olmayınca rahat duymuyor, lütfen bana bu yaşta bilgisayarda işin ne demeyin, kahve alışkanlığım yok, alkol sigara da yok, bu arada unutkanlık tedavisi gördüğüm için doktorum uzun süre televizyon izlememin beynimi pasif duruma getireteceği nedeni ile hastalığımın daha çabuk ilerleyeceğini zamanımın büyük bölümünü kafamı birşeylerle meşgul etmem gerektiğini söyledi, onun sayesinde yıllardır bu hastalığın ilerlemesini yavaşlatabildim, bunda da bilgisayar çok etkili oldu.
  Şimdi benim sorunum birkaç ay önce bilgisayarımda “Realtek HD Audio yöneticisi” bilmediğim bir nedenle yok oldu, bu nedenle hoparlördeki sesleri fazla anlayamıyorum, önceleri ekolalayzerde tiz konumuna getirince sesler daha anlaşlır oluyordu, Realtek HD Audio yöneticisi yok olunca bu ayarı yapamıyorum, bunun nedenini anakarttaki bir sorundan kaynaklandığını sanıyordum. Geçen hafta bilgisayarım durduk yerde alev aldı, durduramadım, az kalsın kirada oturduğum evim yanacaktı, ellerim yanması pahasına kasayı banyoya götürerek su dökmek sureti ile söndürebildim, ama donanımım çalışmaz oldu. Şimdi bütcemi zorlayarak yeni bir bilgisayar sahibi oldum, yeni bir anakartım olduğu için Realtek HD Audio yöneticisi sorunu da ortadan kalkacak diye düşünmüştüm ama öyle olmadı, Youtubedeki ilgili videoların bir çogunu aynen uyguladım, olmadı, bir forumda bir arkadaş Team Viewer ile denedi oda olmadı ve bu sorun devam ediyor.
  Çok uzun yazdım bunu yaşlı bir gevezenin sorumsuzluğuna verin. Ne yaptıysam bu sorunu çözemedim.
  Saygılarımla…

  Donanımım :

  ANA KART:
  MSI MPG Z590 Gaming Carbon Wifi Soket 1200 DDR4 5333 (OC) PCI-E Gen 4 ,M.2 USB3.2 1x 2.5G LAN
  Wi-Fi 6 ATX

  İŞLEMCİ ;
  İnter Core İ9-10900KF, 3.7 GHZ, 20 MB Cache, LGA 1200

  EKRAN KARTI:
  Asus NVIDIA GeForce GTX 960 GDDR5 4 GB. 128 Bit

  SSD HD :
  Samsung SSD 850 EVO 250GB (250 GB, SATA-III)

  RAM:
  Corsair Vengeance Pro RGB 16GB(2X8GB) DDR4 3600MHz CL18 Ram CMW16GX4M2D3600C18

  Yanıtla
 3. ALLAH SENDEN RAZI OLSUN BİR TÜRLÜ GÖREV ÇUBUĞUNA SABİTLEYEMİYORDUM SAYENDE SABİTLEDİM TEŞEKKÜRLER :)))))

  Yanıtla
 4. üç gündür bunun için uğraşıyorum. realtek simgesi sağ alltta yok ve kısayoluna ulaşamadığım için internetten bir şey dinleyemiyorum gerekli ayarlarıda yapamadım. yani o ayarlara farklı şekilde ulaşılabileceği bilgisini verdin ve beni sevindirdin allahda seni sevindirsin:))

  Yanıtla
  • @adem

   Sağolasın Adem. Rabbim cümlemizi sevindirsin. Sorunun çözülmesine sevindim. Yorumun için teşekkür ederim 🙂

   Yanıtla
 5. Aynı sorunu yaşıyordum şansa bak ki sistemimde x64 verdiğiniz dosya inanılmaz işe yaradı , arşivime attım artık realtek kurduğumda kısayol oluşturmak için sizin dosyayı kullanacağım ,elinize sağlık

  Yanıtla

Yorum yapın