Bir Tık İle Bilgisayarı Uyku Moduna Alın

Başlat, aç kapa, uyku , bu işlemlerden sıkıldınız mı ? Tek tık ile Hibernation’ı yani bilgisayarın uyku moduna geçmesini aktif edebiliriz.

Bir Tık İle Bilgisayarı Uyku Moduna Alın

Öncelikle Hibernation ifadesi size farklı gibi gelebilir. Ancak kısaca bilgisayarın uyku moduna geçmesi diyebiliriz. Bilgisayarı uyku moduna sık sık alanlar var ise uyku moduna anında tek tık ile alabilirsiniz.

Hibernation’ı (uyku modunu) Başlat Menüsüne yada görev çubuğuna Kısayol Olarak Atayın.

Aşağıda Download linkine tıkladığınızda indirdiğiniz Hibernation_10.vbe isimli scripti çalıştırmanız ile başlat menüsü “yeni eklenenler” yada windows sürümüne göre “yeni eklenmiş” bölümünde hemen kısayolu göreceksiniz.
Hibernation'ı Başlat Menüsüne yada görev çubuğuna Kısayol Olarak Atayın

Ancak yeni eklenenler bölümünde bir süre sonra kaybolacağı için yada kısayolu kaldırıp yeniden eklediğinizde ise tüm uygulamalarda (H) harfinde hibernation’ın kısayolunu hemen bulabilirsiniz ve
sürükle bırak yöntemi ile metro menüye atamanız mümkün olduğu gibi görev çubuğuna da atayabilirsiniz.
hibernation metro menü

Geriye ise sadece tek tık kalıyor.

Hibernation kısa yoluna bir tık ile dokunduğunuzda artık bilgisayarınız uyku moduna geçiyor. Böylelikle çalışmalarınızı kapatmadan tekrar bilgisayar başına geldiğinizde kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Hibernation, uyku modunu kullanmayanlar ise hibernation’ı kapatmalıdırlar. Sebebi ise hibernation arka planda sistem kaynağını tüketir. Şayet bir kere bile bilgisayarınız uyku moduna almıyorsanız kesinlikle boşuna kaynaklarınız tüketmeyin.
Peki hibernation ( uyku modunu ) nasıl kapatacağım yada ne kadar sistem kaynağı tüketiyor diyorsanız burada gerekli açıklamaları bulabilirsiniz.

Hibernation kısayol olarak nasıl atayacağız menüye?

Bunun için hibernation vbs.’i indirip çalıştırın.

hibernation kısa yol

Ve tüm uygulamalarda hibernation’ı bulup istediğiniz yere atayın.
hibernation kısa yolları

Hibernation kısayolunu fixleyen sordum.net admini velociraptor’a teşekkür ederiz.

▼Download▼ Şifre:ceofix

“Bir Tık İle Bilgisayarı Uyku Moduna Alın” üzerine 6 yorum

  1. Son derece güzel ve faydalı paylaşımlarınız var , yine harika bir konuya değinmişsiniz , elerinize sağlık.

    Yanıtla
  2. çok güzel anlatmışsınız video ile bütünleminizde çok güzel olmuş ellerinize sağlık. Hİbernation’ı kapatıyorum. Bende gereksiz oluyor.

    Yanıtla
  3. Teşekürler , bir hatırlatma yapayım bazıları Laptopun kapağını kapatırım uyur diyebilir , arkadaşlar Laptop kapağın zırt pırt kapatmayın , sadece yerini değiştirirken kapatın , hassas aletlerdir , bu açıdan üstteki script inanılmaz işime yarayacak – denedim aynen dendiği gibi çalışıyor teşekürler teknohaber

    Yanıtla

Yorum yapın