Windows Sürümünü Nasıl Bulurum?

Windows Sürümünü Nasıl Bulurum?

Her Microsoft Windows işletim sisteminin Windows 10 Windows XP, Windows Vista gibi bilinen bir ismi vardır, ancak bu bilinen isim ile birlikte gelen bir sürüm numarası da vardır. Windows 10 için önemli güncellemeleri temsil eden bu yapı numaraları ile sisteminizdeki eksikleri bulabilirsiniz. Çünkü işletim sisteminizin adı windows 10 olsa bile her güncellemede sürüm numarası değişir. Sürüm numarası değişince sunulan özelliklerde değişir.

Bu sebep ile neden benim bilgisayarımda bu özellik yok demeden önce  Windows 10’un hangi sürümünü kullanıyorum? demelisiniz!! Benim bilgisayarımın sürüm numarası ne aradığım özellik  acaba windows’un hangi sürümünde?  önce bunları tespit etmelisiniz….

Windows 10 Sürüm Numaranızı Nasıl Öğrenirsiniz? 

Ekran görüntülerinde çeşitli yöntemler ile windows 10 sürüm kontrolü yaptığımda sürüm numarasının 1709 olduğu görülmekte.  Şimdi sizler de kontrol edin…

Yöntem 1:

1- Windows logosu +R tuş kombinasyonunu kullanıp çalıştırı açın ve ” winver” yazıp enterlayın. Yada arama kutusuna winver yazıp çıkan sonuca tıklayın.

Windows Sürümünü Nasıl Bulurum?

Windows sürüm numaranızı göreceksiniz.

Yöntem 2:

Başlat menüsü > Ayarlar uygulamasını açın. Ayarlar penceresinde, Sistem’e sonrasında da sol menüden en dipteki Hakkında seçeneğine tıklayın. Sağ menüyü aşağı doğru kaydırın. Windows özellikleri altında windows sürüm bilgisini göreceksiniz.

Windows özellikleri

Yöntem 3:

Makale sonundaki winver kısa yolunu indirin. Çift tıklayın. Hepsi bu kadar kısa yol size yine windows hakkında ekranını açacaktır.

▼Download▼ Şifre:ceofix

Bilgisayarın Özellikleri Nedir? Tek Tıkla Kolayca Öğren

Bilgisayarın Ram’i Ne Kadar?

Ram Bilgileri Nasıl Öğrenilir?

Windows Özelliklerini Aç Veya Kapat Boş Görünüyor Çözümü 

Windows’da Sürücü İsimlerini Değiştirme 

Windows 10, 7, 8.1 için .NET Framework Nasıl İndirilir? 

Windows 10 Ayarlar Uygulamasını Açmanın 9 Yolu 

Windows’da Sağ Tıklama Çalışmıyor Sorununun Çözümleri 

Yayınlanma tarihi: 12 Oca 2019-editlenme tarihi: 12-12-2020

“Windows Sürümünü Nasıl Bulurum?” üzerine 4 yorum

Yorum yapın