Bilgisayar Uyanırken Parola İstemesin ( 2022 )

Windows 11 yüklü bir bilgisayarda uyanırken parola istemesini engelleyebilirsiniz!

Bilgisayar Uyanırken Parola İstemesin ( 2022 )

Windows 11, Uyku, Hazırda Bekletme ve diğer güç durumlarından her uyandığınızda oturum açmak için her zaman parolanızı girmenizi ister. Çünkü bilgisyarınız, Uyku modundayken kilidinin açılması, özellikle cihazınızın yanlış ellere geçmesi durumunda çok sayıda güvenlik riski taşır bunu önlemek içinde parola devreye girer. Kısaca bu özellikle halka açık alanlarda çalışıyorsanız, sisteminizi ve bilgisayarınızı güvende tutar.

Ancak cihazı her uyandırdığınızda küçük bir sıkıntı olur. PIN’inizi veya şifrenizi girmeniz gerekir. Bilgisayarını sık sık uyku moduna geçiren biriyseniz, bilgisayar her uyandığında parolanızı yazmak zahmetli olabilir. Ancak bilgisayarınıza erişebilen tek kişi sizseniz, bilgisayar her uyandığında oturum açmadan giriş yapmak çok büyük bir zaman tasarrufu sağlayabilir. Peki, Windows’un uykudan uyandıktan sonra oturum açmamı istemesini nasıl durdurabilirim?

Bilgisayar Uyanırken Parola istemesini Devre Dışı Bırakın

Bilgisayar Uyandığında parolanızı kaldırmanın en basit yolu Ayarlar menüsünden geçer. Windows Ayarlarını açmak için Başlat menüsüne gidin, ‘ayarlar’a tıklayın veya Ayarlar uygulamasını başlatmak için WIN + I tuşlarına basın.

Sol kenar çubuğunda Hesaplar’ı seçin ve ardından sağ bölmedeki “Oturum açma seçenekleri”ni tıklayın.

Bilgisayar Uyanırken Parola istemesini Devre Dışı Bırakın

“Ek ayarlar” bölümünün altında, “Ne kadar süre uzak kaldığınızda Wİndows yeniden oturum açmanızı istesin?” seçeneğinin yanındaki açılır kutuyu tıklayın. ve Hiçbir zaman’ı seçin. Şimdi uykudan uyanırken parolanın devre dışı bırakılıp bırakılmadığını kontrol edin.

Bilgisayar Uyanırken Parola İstesin

Ayrıca, donanıma bağlı olarak burada birkaç seçenek görebilirsiniz. Cihazınız Modern Bekleme’yi destekliyorsa; Her Seferinde, 1 dakika, 3 dakika, 5 dakika veya 15 dakika arasından uyandırma seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Bilgisayar Uyanırken Parola İstesin

Varsayılan seçenek Her Zaman’dır; bu, cihazınızı her uyandırdığınızda parolanızı girmeniz gerektiği anlamına gelir.

“Bilgisayar Uyanırken Parola İstemesin ( 2022 )” üzerine 2 yorum

Yorum yapın