En Çok Sevdiğiniz Siteyi Ana Ekrana Ekleyinana ekran yer imi ekleme

Elden düşmeyen mobil cihazlar bilgisayarların yerini aldı. İleri düzeyde işlerimizi mobilden yapmasak bile günlük web sayfası ziyaretlerimizi mobilden gerçekleştiriyoruz.

Günlük gazeteler, bloglar, web sayfaları mutlaka takip ettiklerimiz var. Ve tarayıcımıza bu adresleri favorilerim, bookmark gibi ifadeler ile kaydediyoruz. Ve tarayıcımızı açıp yer imlerinden bu siteleri arıyoruz. Belkide günlük sürekli ziyaret ettiğimiz bir web sayfasını yer imlerini kaydedip gitmek için bir sürü kayıtlı sayfanın arasından seçiyoruz.

Halbuki her gün günlük ziyaret ettiğiniz hatta günde bir kaç kere ziyaret ettiğiniz bir siteyi neden telefonunuzun ana ekranına sabitlemiyorsunuz? Ana ekrana sık ziyaret ettiğimiz siteyi sabitleyerek sanki bir uygulama gibi web sayfasına gitmiş olacağız.

Bugün çok kullanışlı bulduğum bir kısa yoldan bahsedeceğim. Ve android cihazımız da vazgeçilmez, favori sitemizi ana ekrana nasıl sabitleriz ?

ilk önce favori olan web sayfasını ziyaret edelim.

Sonrasında sağ üstteki ayarlara ( 3 noktalı simgeye)  tıklayalım. Ve ana ekrana ekleye tıklayalım.
chrome 3 noktalı simge ayarlar   ekrana ekle

ekrana gelen site açıklamasını istediğiniz gibi düzenleyebileceğiniz gibi öylece de bırakabilirsiniz. Ve kaydete tıklayın.

ana ekrana ekle  ana ekran

Favori web sayfalarımızı ana ekrana bir uygulama gibi eklenmiş olduk.

2 Yorum

  1. bekir mustafa ayberg 15 Ocak 2017 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 15 Ocak 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir