Telefonda Fastboot Modundan Nasıl Çıkılır?

Fastboot Nedir? Fastboot Moduna Nasıl Girilir? Fastboot modundan Nasıl Çıkılır?

Telefonda Fastboot Modundan Nasıl Çıkılır?

Fastboot, Android önyükleyicisinin bir parçasıdır. Ve android telefonların hepsinde mevcuttur. Kullanıcıya, tüm işletim sistemini başlatmadan cihazı kontrol etme erişimi sağlar. Fastboot kelimesinin anlamı “hızlı önyükleme”dir. Kurtarma Moduna bir alternatiftir. Fastboot modu, özel ürün yazılımı yüklemek için gereklidir, örneğin, Global MIUI yerine farklı bir ülkenin sürümünü yüklemek, beta sürümlerini test etmek, önceki bir MIUI sürümüne geri dönme, ürün yazılımını yükseltmek, özel ROM’ları flaş etmek veya özel kurtarmalar oluşturmak isteyen geliştiriciler ve ileri düzey kullanıcılar tarafından yaygın olarak kullanılır. Ancak, Fastboot kullanmanın riskli olabileceğini ve doğru şekilde yapılmadığı takdirde veri kaybına ve hatta cihazınızın (ölmesine-Açılmamasına) yol açabilir, bu nedenle Fastboot’u kullanırken her zaman prosedürlere ve önlemlere uymanız önerilir.

Fastboot modundan Nasıl Çıkılır?

(Makalenin Sonundaki Videoyuda İzleyebilirsiniz)

Kullanıcılar genellikle Fastboot moduna yanlışlıkla girerler. Şöyleki telefon kapalı iken ses kısma tuşuna basılı tutarken power tuşuna basarsanız telefon Fastboot moduna geçer ve Siyah bir arka plan üzerinde turuncu FASTBOOT metni gelir.

Fastboot modundan Nasıl Çıkılır?

Fastboot modundan çıkmak için telefonun power tuşuna ekrandan “Fastboot” yazısını kaybolana kadar basın. Telefondan bir titreşim sesi gelecek. Ve telefonun açılış logosu gelecektir. Parmağınızı Power tuşundan çekebilirsiniz. Telefon kendisi normal açılacaktır.

Telefon Fastboot modundan çıkmıyor ise bunun sebebi ses kısma tuşunuz takılmış olabilir yada yazılımsal sorunlar ile karşılaşmış olabilirsiniz. Tekrar yeniden power tuşu ile kapatmayı deneyin. Yada Kurtarma yoluyla fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz ( Ancak kurtarma yolu ile sıfırlama, Fastboot Modunu Recovery üzerinden kaldırdığınızda telefon fabrika ayarlarına sıfırlanacak ve telefondaki tüm veriler silinecektir. )

“Telefonda Fastboot Modundan Nasıl Çıkılır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın