Android Uygulamalardan Bildirim Gelmiyor

Android’de Gmail yada Youtube gibi Uygulamalardan Bildirim gelmiyor sorunlarına çözüm önerileri:

Android Uygulamalardan Bildirim Gelmiyor

Daha önceki konularımızda gmailden bildirim gelmiyor, youtube’dan bildirim gelmiyor gibi konu başlıklarımız vardı. Bu başlıklardaki çözümler kimi kişilerin sorununu çözdü kimilerin çözmedi. Çünkü telefona uygulamalardan bildirim gelmemesinin birden fazla sebebi olabilir.

Şimdi olaya yeniden bakacak olursak,  Android telefonlara neden bildirim gelmiyor madde madde olarak göz atalım. Ancak ilk önce sorunu çözmek isterseniz daha önceki açmış olduğumuz başlıklara makale sonundaki linklerden de göz atabilirsiniz.

Makalemizin birinde gmail bildirimi gelmiyor idi. Gmail’den neden bildirim gelmez?

1- Gmail ayarlarını yapılandırmamış olabilirsiniz. Bakınız makale sonundaki konu. (Android’de Gmail Bildirimleri Gelmiyor)

2- Beklediğiniz maili spam olarak işaretlemiş olabilirsiniz. Mailiniz başka bir gmailinize yönlendirilmiş olabilir.  ( Gmail’den Gmail’e- Hotmail’den Gmail’e Mail Yönlendirme)

3- uygulamadan gelen bildirimleri kapatmış olabilirsiniz.

4- Telefonda bildirimleri tamami ile kapatmış olabilirsiniz.

Youtube bildirimleri neden gelmez?

1- Youtube üzerinden bildirimler kapalı olabilir.

2- Youtube uygulaması üzerdinden bildirimler kapalı olabilir.

3- Kanala abonelik almamış olabilirsiniz. ( Kanallardan bildirim almak istiyorsanız videonun altındaki çan ikonuna tıklayıp tüm bildirimleri almak istediğizi seçmelisiniz)

4- Genel olarak bildirimleri telefonda kapatmış olabilirsiniz.

Bu ve benzeri tüm uygulamalar için bu ayarlar geçerlidir. İlk önce kontrol etmeniz gereken telefon ayarlarından bildirimler açık mı? Hemen kontrol edelim.

Ayarlar > bildirimler ekranında “Tüm uygulama…” aşağı bakan ok’a dokunun. Engellenenleri seçin.

Android Uygulamalardan Bildirim Gelmiyor

Ve kontrol edin örneğin ekran görüntüsünde google chrome’dan bildirimlerin engellendiğini görüyorsunuz. Eğer burada youtube yazsa idi youtube yada whatsapp olsa idi whatsapp’den bildirim alamazdım. Sağ üstteki dişli çarka dokunun.

Android Uygulamalardan Bildirim Gelmiyor

Kilit ekranında ” Tüm bildirim içeriklerini göster ” ayarlı olsun. Anahtarın gri olması kapalı olduğu anlamına gelir.

Android Uygulamalardan Bildirim Gelmiyor

Gelelim uygulama ayarlarını kontrol etmeye. Yukarıdaki kontrolü sağladıktan sonra her ihtimale karşı bu kontrolü yapın. Örneğin twitter’den bildirim gelmiyor sorununa karşı anlatsam bile – youtube- gmail – instagram-twitter uygulamaları içinde bu konrolü sağlayın.

Ayarlar > uygulamalar >youtube > bildirimler

Burada herhangi bir engelleme varsa kaldırın. yada anahtarlar kapalı ise açın. Anahtarın gri olması kapalı olduğu anlamına gelir.

Android Uygulamalardan Bildirim Gelmiyor

Ayrıca sağ köşede dişli çark simgesine dokunun. Ardından bildirimlere dokunun. Ve youtube bildirimlerini istediğiniz şekilde ayarlayın. Belki farkında olmadan istediğiniz bildirimleri engellemiş olabilirsiniz. tüm kontrolleri yapın.

NOT: Konu whatsapp gibi programlar olduğunda bazen kişiye özel bile bildirim kapatma olasılığınız oluyor. Lütfen tüm ayrıntıları göz önünde bulundurun.

Konu youtube tüm ayarları yaptıktan sonra yinede bildirim gelmiyor  ise bazen bildirimleri bozuk olabiliyor ve bildirim gelmiyor.

“Android Uygulamalardan Bildirim Gelmiyor” üzerine 2 yorum

  1. Bildirimler gelmiyordu meğersem yaptığım kontrollerde Chrome için kapalı olduğunu gördüm , Çook faydalı bir konu olmuş ellerinize sağlık.

    Yanıtla

Yorum yapın