Android Chrome’da Gelen Yeni Makale Bildirimlerini EngelleAndroid Chrome'da Gelen Yeni Makale Bildirimleri Engelle-www.ceofix.com

Akıllı telefonlarda internet kullanıyoruz. Ve şimdilerde ise Web sayfalarının kullanıcılara rahatsızlık verdiği bildirimler var. Bir web sayfası yeni haberinde yada bir blog ise yeni makalesinde hemen kullanıcıların telefonlarına yada bilgisayarına bildirim gönderiyor.

Belkide kullanıcı sadece bir kereleğine ziyaret ettiği bu sayfadan bildirim yağmuruna tutuluyor. Hatta hiç ziyaret etmediğiniz yada ziyaret etmediğinizi düşündüğünüz sayfalardan.

Geçtiğimiz konularda bu bildirimlerin masaüstü bilgisayarlarda nasıl engellenebileceğinden bahsetmiştim. Ve pek çok kişinin bu konudan müzdarip olduğunu gelen yorumlarınızdan anladım. Ve gelen sorular arasında telefonda google chrome’un gönderdiği bildirimlerin nasıl engelleneceği idi. İşte bunun çözümünüde bu gün bu makalemizde sizler ile paylaşıyorum.

Öncelikle farkına varmadan izin verdiğimiz ekranı sizler ile paylaşmak istiyorum. Bazen web sayfalarını ziyaret ettiğimizde karşımıza bir pencere gelir. örnek resim aşağıda: Farkında olarak yada olmayarak. Engelle dediğimiz de bildirim almazken izin ver dediğimizde bildirimler gelmeye başlayacaktır.

www.ceofix.com

Google Chrome’un akıllı telefonlara gönderdiği bildirimler nasıl engellenir?

Google chrome’dan gelen bildirimler her ne kadar makale bildirimi olsa bile reklamdan öteye gitmeyen kullanıcıları rahatsız eden gereksiz bildirimlerdir. Bunları  engellemek için aşağıdaki adımları yapın:

Chrome’u açın. 3 nokta simgesine dokunun ve Ayarları seçin. Ayarlarda “site ayarları” bağlantısına dokunun.

Google Chrome'un akıllı telefonlara gönderdiği bildirimler nasıl engellenir?www.ceofix.com

Bildirimler menüsüne dokunun. Bildirimler ayar sayfası açılacaktır. Şimdi Bildirimler seçeneğine dokunun.  Bildirimler ekranı açılır.

Google Chrome bildirimler nasıl engellenir? www.ceofix.com

Burada bildirimleri kapatmadan önce farkında olmadan izin verdiğiniz web sayfalarını kaldırmanız gerekir.İzin verilen web sayfasına dokunun.

Google Chrome bildirimler nasıl engellenir? www.ceofix.com

Şimdi “Bildirimler” seçeneğinin karşısındaki anahtarı kapalı konuma getirin.

Google Chrome bildirimler nasıl engellenir? www.ceofix.com

Eskiden kalan bildirimleri ekranınızdan temizleyebilirsiniz yeni bildirim almayacaksınız. Hepsi bu kadar.

Bilgisayarda bildirimleri engellemek için bu konuya tıklayın: 

Chrome Sağ Alt Köşede Beliren Bildirimler Nasıl Engellenir

2 Yorum

  1. Vural gelik 4 Aralık 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 4 Aralık 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir