Android Tarayıcınızdaki Yer İmleri Kaybolmasın

 

Android Tarayıcınızdaki Yer İmleri Kaybolmasın

Android telefonlar da pek çok browser kullanma alternatifi var. Ve yer imleri kaydettiğimizde işin riskli tarafı ise format!

Google Chrome, firefox gibi tarayıcıların senkronizasyon özelliği olması sebebi ile daha alternatifli. Telefonunuza format atmaya sıra geldiğinde senkronizasyon yapıp yada senkronizasyonunu sürekli çalıştırdığınız için güncel kalması ile yer imleriniz formattan sonrada sizleri kayıpsız bekliyor olacak.

Peki ya android browser kullanıcıları?

Android’in içerisindeki browser’ı kullanıyorsanız bu yer imlerini nasıl geri yüklersiniz? Elbetteki yeni android sürümlerinde android browser’ı bulamayabilirsiniz. Lakin eski android sürümlerinde hem chrome hemde android browser mevcuttur. 

Bir takipçimizin sorusu ile ortaya çıkan bu konu ile umarım kendisine ve bu konuyu merak eden  kişilere yada bu konu hakkında yardım bekleyenlere,  yararlı olmuş olurum.

Belki farklı yöntemler ile de bu yer imlerini alabiliriz. Örneğin sistem dosyalarında bulup çekebiliriz. yada Rom ile ancak daha basit çözümler var. Ve her kullanıcının uygulayabileceği bir çözüm, Telefon yedeği.

Şimdi gelelim konumuza. Android’in kendi tarayıcısını kullanıyorsanız ve onda yer imleriniz kayıtlı ise ve kaybetmek istemiyorsanız yapmanız gereken telefonunuzun marka ve modeline uygun pc yazılımı ile cihazınızı bilgisayara bağlamak ve formattan sonra hiç bir şeyi geri yüklemek istemiyorsanız seçmeli olarak  yer imlerinin yedeğini alabilirsiniz ve yer imlerini yükleyebilirsiniz.

  • Ben sony xperia z1 cihazımda android browser ‘ı kullanmasam da bir kaç yer imi ekledim, yedek aldım.
  • Ve yer imlerini sildim.
  • Sonra yedekten geri yükledim.
  • Geri yükleme sonrası yer imleri kayıpsız olarak geri yüklendi.

Aşağıdaki videodan yer imleri nasıl eklenir, nasıl silinir, yer imleri nasıl yedeklenir ile ilgili sorularınıza cevap olacak maddeleri izleyebilirsiniz ve tüm işlemleri takip ederek sizde yapabilirsiniz.

Android Telefonunuzda Hafıza Mı Doldu: 7 Adımda Yer Açın

Android Yıldızlı Kişiler- Favoriler Nasıl Yapılır?

Android Telefonlar İçin En İyi Güvenlik İpuçları

Android Telefon Fabrika Ayarlarına Nasıl Sıfırlanır

“Android Tarayıcınızdaki Yer İmleri Kaybolmasın” üzerine 2 yorum

  1. Teşekürler arkadaşımda bu model var ve nasıl yapılacağını bana soruyordu linki kendisine yolladım

    Yanıtla

Yorum yapın