Android Telefonda Chrome Tarayıcıda Ana Sayfa Ayarı

Android Telefonda Chrome Tarayıcıda Ana Sayfa Ayarı

Android cihazımızda dahili olarak google chrome tarayıcımızı kullanırız. Ancak ana sayfamız bizim istediğimiz olmayabilir. Zorunlu olarak bir ana sayfa açılabilir. Örneğin sony cihazımda Otomatik olarak google chrome’da ana sayfa sony ‘nin sayfası olur. Ve her yazılım güncellemesi ve formattan sonra varsayılan olarak eski haline döner. Ve google chrome ‘u açtığımızda sony ‘nin sayfası ile karşılaşırız. Ancak genellikle kullanıcılar ya çok ziyaret ettiği siteyi ister yada Google arama motorunu tarayıcıyı açar açmaz görmek ister.

Bugünkü konumuzda Ana sayfasını değiştirmek isteyen bir okuyucumuz sayesinde ortaya çıktı. Ve Android cihazlarda  Google Chrome tarayıcının ana sayfa adresi nasıl değiştirilir konusuna değindik.

Telefonda Google’u ana sayfa yap

1- Google Chrome’u açalım. Sağ üst köşedeki üç noktalı simgeye tıklayalım.  Menü açılacatır. Buradan Ayarlar’a dokunalım.

Android Telefonda Chrome Tarayıcıda Ana Sayfa Ayarı

2- Ayarlarda ise ana sayfa ayarlarına dokunalım. Sağ resimde gördüğünüz gibi ana sayfa sony ‘nin urlsi görünüyor. Değiştirmek için şu sayfayı aç’a dokunalım.

Android Telefonda Chrome Tarayıcıda Ana Sayfa Ayarı

3- Ve sol resimdeki gibi ana sayfayı düzenleyelim. Ben Google arama motoru ile açılmasını istediğim için adresi bu şekilde düzenledim.Ve kaydet butonuna dokundum.

4- Sağ resimde görüldüğü üzere artık sony’nin URL’si değil. Arama motoru URL’si görülüyor. Yani artık telefonda google tarayıcıyı açar açmaz Sony sayfası yerine google arama motoru ile karşılaşacağız.

Android Telefonda Chrome Tarayıcıda Ana Sayfa Ayarı

Bunlarda İlginizi Çekebilir:

Android Cihazda Ok Google Çevrimdışı Sorunu Nasıl Fixlenir

Telefona OTG Kablo İle USB Bellek Harddisk Mouse Klavye Bağla

Android Cihazlarda Uygulamalara Göre Konum Nasıl Kapatılır

Android Telefonda IMEI Numarası Nasıl Bulunur

Android Nougat Google Now Nasıl Etkinleştirilir

Android Telefonunuzu Hızlandırmanın 5 Yolu

Android Geliştirici Seçenekleri-Devre Dışı Bırak-Etkinleştir

Yayınlanma tarihi: 1 Ağu 2017, 00:04 – son düzenleme tarihi 4 ocak 2020“Android Telefonda Chrome Tarayıcıda Ana Sayfa Ayarı” üzerine 6 yorum

 1. Ben tarayıcımı ne zaman açsam son ziyaret ettiğim site açılıyor. Ben böyle olmasını istemiyorum. Buna nasıl bir çözüm sunabilirsiniz? NOT: tarayıcılarım Chrome, Brave Browser.

  Cevapla
  • @shampuan

   Henüz o soruna bende çözüm bulamadım 🙁

   Cevapla
 2. Oldukça pratik ve yararlı bir konu olmuş , Hemen uyguladım elinize sağlık.

  Cevapla
 3. Teşekürler , özellikle Android konusunda birçok faydalı bilgi öğrendim sayenizde Allah Razı olsun

  Cevapla
  • @Recep aktar

   rica ederim, cümlemizden. Takibiniz içinde teşekkürler.

   Cevapla

Yorum yapın