Android’de Telefonda Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

Android'de Telefonda Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir? www.ceofix.com

Android telefonda varsayılan olarak gelen tarayıcı Google Chrome’dur. Her ne kadar farklı tarayıcı kullanmak isteseniz bile aynı bir bilgisayarda olduğu gibi telefonda da varsayılan tarayıcı google chrome olduğu sürece bazen siz edge, opera yada mozilla kullandığınızda otomatik olarak google chrome açılır. Ne zaman? Örneklemek gerekirse siz sürekli opera tarayıcı kullanmak istediniz varsayılan olarak Chrome tarayıcı olduğu sürece Whatsapp’den arkadaşınızın okumanız için attığı linke tıkladığınızda varsayılan olarak google chrome açılacaktır. Peki varsayılan olarak tercih ettiğiniz tarayıcı akıllı telefonda nasıl ayarlanır?

Android telefonda Varsayılan Tarayıcıyı Değiştirme

1- Telefondan ayarlar menüsüne dokunun ve menüden uygulamaları seçin.
2- Uygulamalar arasından herhangi bir tarayıcıyı seçin. Hangi tarayıcıyı seçtiğiniz farketmez ancak varsayılan olarak google chrome olduğu için google chrome üzerinden anlatmayı tercih ediyorum. Google chrome’u seçin.

Android telefonda Varsayılan Tarayıcıyı Değiştirme-www.ceofix.com

3- Chrome uygulama bilgileri altında ” Tarayıcı uygulamasına” dokunun. Uygulamaları yapılandır menüsü altında “tarayıcı uygulaması” ayarını göreceksiniz hafifçe dokunun ve varsayılan olarak kullanmak istediğiniz tarayıcıyı seçin.

tarayıcı uygulaması-www.ceofix.com/

Hepsi bu kadar. Bundan sonra Whatsapp gibi uygulamalardaki dış bağlantı içeren linklere tıkladığınızda google chrome değil tercih ettiğiniz tarayıcı açılacaktır.

Android Tarayıcınızdaki Yer İmleri Kaybolmasın

Android Telefonda Chrome Tarayıcıda Ana Sayfa Ayarı

Android Cihazlarda Google Chrome Geçmişi Nasıl Temizlenir

Android Telefondaki Google Play Arama Geçmişi Nasıl Silinir

Telefonda Google Etkinlikten Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

En Çok Sevdiğiniz Siteyi Ana Ekrana Ekleyin

Android’de Tam Sayfa Ekran Görüntüleri Nasıl Alınır“Android’de Telefonda Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?” üzerine 2 yorum

  1. Varsayılan tarayıcıyı değiştirebildiğimizi bilmiyordum , çok güzel bir anlatım olmuş değiştirdim biraz diğer tarayıcıyı kullanayım bakalım , elinize sağlık

    Cevapla
    • Teşekkürler. Dİlerseniz eski haline alabilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

      Cevapla

Yorum yapın