Logitech Advanced MK 520 Klavye Ve Fare Setinin Özellikleri

Logitech Advanced MK 520 Klavye Ve Fare Setinin Özellikleri

Logitech advanced MK 520 klavye ve mause setinin özellikleri nelerdir? Arkadaşlar bu seti yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Eski klavyem microsoft Sculpt Comfort serisi idi. Klavyenin alıcısı kırıldığı için yeni bir klavye almak zorunda kaldım. Biliyorsunuz ki her donanım sadece bir alıcı ile çalışıyor. Yani bu demek oluyor ki klavye yada farenizin alıcısı kırılır yada kaybederseniz artık onları kullanmazsınız. Donanımınız (universal) Unifying dediğimiz alıcılar ile uyumlu ise olay değişir. O zaman klavye yada farenizi Unifying alıcı alarak yada Unifying alıcılı yeni bir cihaz alarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Microsoft’un klavyesi unifying olmadığı için elbetteki klavyede hiç bir sorun yokken değiştirmek durumunda kaldım. Bu seferki tercihim Logitech oldu neden derseniz elbettki unifying olması. Klavye tercihimde set almayı daha uygun gördüm, çünkü yanındaki fare ile daha ekonomik oluyorlar.

Logitech Advanced MK 520 Klavye Ve Fare Setinin Özellikleri

Logitech advanced MK 520 klavye ve mause setinin incelemesi

Microsoft Sculpt Comfort klavyesinin özelliği ergomik olması idi ve bir bilek desteği vardı. Aslına bakarsanız en sevdiğim özelliği bu idi ve logitech ürününde bu özelliği aradım. Advanced MK 520 ‘de hem bilek desteği var hemde fiyatı diğer klavyesine göre daha ekonomik. Microsoft Sculpt Comfort ‘da bilek desteğinde yumuşak bir doku vardı lakin Logitech advanced MK 520 ‘de bilek desteği olmasına rağmen yumuşak bir doku yok. Peki rahatsız edici mi hayır. Avuç içi  desteği hafif eğilimli yapısı ile çok güzel destekliyor. Plastik bir yapısı olması da sorun olmuyor.

Tuşlar, Kısayol tuşaları ve FN tuşu

Klavyenin diğer özelliklerine göz atacak olursak, diğer klavyelerden farklı olarak aynı laptoplardaki bir FN tuşu mevcut. Bu çok dikkatimi çekti. FN tuşunu kullanmak için laptop klavyesine uzanmak zorunda kalmıyorsunuz. Ve bazı klavyelerde mevcut olan multimedya tuşları, tarayıcı kısayol tuşları Logitech advanced MK 520’de mevcut.

Logitech SetPoint yazılımı kurduğunuzda fare tuşalarını, klavye tuşlarınızı ve kısayol tuşlarınızı özelleştirebiliyorsunuz. Ayrıca, yazılım cihazımızın pil durumu ve Caps Lock ve Num Lock özelliğinin açık olup olmadığını da bildirebiliyor. Yazılım kurmazsanız yine de klavye üzerinde Pil gösterge ışığı mevcut.

Klavye üzerinde FN 10 Ve FN 11 tuşı ile bilgisayarı anında kilitleyebilirsiniz yada ekranı kapatabililirsiniz.

Logitech Advanced MK 520 Klavye Ve Fare Setinin Özellikleri

Heman sağ üst köşede ise hesap makinesi tuşu güzel düşünülmüş bence.

Klavye tuşları sessiz değil lakin bazı klavyeler gibi aşırı seslide değil. Çünkü gürültü için optimize edilmiş. Bazı tuşlarda kabarık olarak tasarlanmış.

Konfor için, ayarlanabilir eğimlimli ayakları mevcut ve bilek desteğinden zaten bahsetmiştim. Ki, bu destek sayesinde avuç içleriniz boşta kalmıyor rahat ediyorsunuz.

Bu özelliği neden var bilemiyorum ancak klavyeyi dik saklamak isterseniz klavyenin dik durma özelliği var. Renklere gelirsek klavye görünüşde siyah ve kenarı şeffaf, arkası ise beyaz olarak tasarlanmış. 2 adet kalem pil ile çalışıyor.

Logitech’in verdiği bilgilere göre Pil tüketimi ve diğer özellikleri:

Henüz bir aydır kullandığım için birşey söylemek güç. Lakin Logitech’in vediği bilgiye göre 36 ay boyunca çalışabileceği yönünde. Elbetteki bu kullanıma göre farklılık gösterebilir. Ve yine logitech’in bilgilerine göre Klavye 60 ml’lik sıvı dökülmelerine karşı dayanıklı ve aşınma dayanımları sayesinde tuşların rengi hemen solmadığı yönünde.

Logitech Advanced MK 520 Klavye Ve Fare Setinin Özellikleri

Logitech advanced MK 520 Klavye seti içerisinde logitech’in M310 kablosuz mouse’u mevcut.

Logitech m310 kablosuz farenin özellikleri ise yine Unifying alıcılı olması yani bu seti aldığınızda tek alıcı ile hem fareyi hem klavyeyi kullanabiliyorsunuz.

diğer özellikleri ise;

Gelişmiş optik ve izleme özelliği ile tüm yüzeylerde kullanılabiliyor. Tam büyüklükte, 3 düğme+kaydırma tekerleği, Açma/kapama anahtarı bulunmakta. Her iki elle kullanılabilir, Kenarları yumuşak kauçuk kaplı ve kıvrımlı şekil, 18 ay pil ömrü.

Logitech M220 Silent Mouse Özellikleri Ve İncelemesi

“Logitech Advanced MK 520 Klavye Ve Fare Setinin Özellikleri” üzerine 4 yorum

  • @salih

   bende 219’a aldım zaten 🙂 Logitech M220 Silent Mouse kullanıcısı idim o biraz daha ufakdı ama bunun büyüklüğü beni rahatsız etmedi açıkçası sadece ses 🙂 öteki sessiz olduğu için tercih ediyordum ama şimdilik bunu kullanıyorum 🙂

   Yanıtla
 1. Arkadaş klavye ve Fare seti arıyordu kendisine linki attım , güle güle kullanın güzel bir sete benziyor

  Yanıtla

Yorum yapın