Chrome PDF Görüntüleyiciyi Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Chrome PDF Görüntüleyiciyi Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Chrome’daki dahili PDF görüntüleyici çalışmıyor mu? O zaman Devre dışı bırakın! An gelir çeşitli sebeplerden dolayı Chrome’daki dahili PDF görüntüleyici çalışmayabilir. Aksilik ki hemen bakmanız gereken bir belgeyi sırf dahili görüntüleyici hata verdi diye görüntüleyemezsiniz. Ve bu durumda yapmanız gereken PDF görüntüleyiciyi nasıl düzelteceğinizin çaresini aramak yerine hemen devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz.

Bu işlem işlerinizi oldukça kısaltacak ve sonuca ulaşmanızı sağlayacak. Ancak portable veya kurulumlu bir PDF görüntüleyicinin bilgisayarınızda olması gerekiyor. Örneğin SumatraPDFgibi  bir PDF görüntüleyici ile dahili görüntülenemeyen PDF’i hemen görüntüleyebileceksiniz.

Chrome PDF Görüntüleyiciyi Adım Adım  Devre Dışı Bırakılım!

Chrome eski sürümlerinde adres satırına  

chrome:plugins

yazarak PDF ayarlarını bulmanız gerekiyordu. Ancak Chrome yeni sürümlerinde artık gizlilik ve güvenlik ayarlarının içinde konumlandırılmıştır.

PDF Görüntüleyicisini Chrome’un yeni sürümlerinde devre dışı bırakmak yada tekrar etkinleştirmek isterseniz aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

1. Chrome’un sağ üst köşedeki üç noktalı simgesine tıklayın. Ve Ayarlar’a tıklayın.

2. Sol bölmeden gizlilik ve güvenliğe  tıklayın.

3. Gizlilik menüsünün altındaki site ayarlarına tıklayın. Ardından, site ayarları içerisinde PDF dökümanlarına tıklayın.

Chrome PDF Görüntüleyiciyi Nasıl Devre Dışı Bırakılır

4.  PDF dökümanları ayarlarının karşısındaki ‘PDF dosyalarını otomatik olarak açmak yerine indir” anahtarını açık konuma getirin. Mavi olması açık demektir.

Ve sonuç: Tüm işlemler tamam, Chrome Dahili PDF Görüntüleyici artık devre dışı. Ve internette açılan tüm pdf dökümanlar artık bilgisayara inecektir.

Chrome’da Flash Player Hatası

Windows 10’da F11 İle Tam Ekranda Gom PLayer Ve Chrome Açma

Google Chrome Sekmeler Arası Geçiş

Microsoft Paint İle Resmi PDF’e Dönüştür

Windows 10’da Online Araç Kullanmadan Resmi PDF’e Dönüştür

Şifreli PDF Belgesi Nasıl Hazırlanır

Birden Fazla Resim PDF Dosyasına Nasıl Eklenir

Yayınlanma tarihi: 2 Mart 2017-güncellenme tarihi 14 mart 2020

“Chrome PDF Görüntüleyiciyi Nasıl Devre Dışı Bırakılır” üzerine 8 yorum

  1. Çok teşekürler bende indirmek istediğim Pdf leri neden açıyor diyordum demekki ayarı varmış.

    Yanıtla
  2. Chromede pdf dökümanları online görüntülemesinden rahatsızlık duyuyordum dediğiniz ayarı uyguladım şu an otomatik olarak indiriyor 🙂 Elinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın