Logitech M220 Silent Mouse Özellikleri Ve İncelemesi

Logitech M220 Silent Mouse ismi ile piyasada bulabileceğiniz, sessizliğe önem verenler için tasarlanmış bir Logitech ürünü.

Logitech M220 Silent Mouse Özellikleri Ve İncelemesi

Bilgisayar başında çok işi olanlar bilir ki Mouse önemli bir donanımdır. Ergonomi, ses, özellik, pil tüketimi gibi pek çok özellikleri bulunur. Yeni Mouse alacaklar kimisi fiyat, özellik, ergonomi arasında tercihlerini yaparlar. Ve bu kategoriler arasında bende tercihimi yaptım ve  Logitech M220 Silent Mouse’u almaya karar verdim.

Logitech M220 Silent Mouse Özellikleri Ve İncelemesi

Öncelikle ürünü satın alıp, kullandığım kadarı ile deneyimlerimden bahsetmek istiyorum. Mouse tercihinde rahatlık, vaat edilen pil ömürlerini incelerken arkadaşım Logitech Mouse‘ların pil ömürlerinin oldukça yüksek olduğunu söyledi.

Logitech M220 Silent Mouse Özellikleri Ve İncelemesi

Bu sebep ile Logitech Mouse modellerini incelerken Logitech M220 Silent Mouse ile karşılaştım. Ve şimdiye kadar ki kullanmadığım bir özellikden bahsediliyordu. Bu özellikde “%90’dan fazla gürültü azaltma özelliği.”

Logitech M220 Silent Mouse Özellikleri Ve İncelemesi

Bu özelliği öğrendikten sonra Logitech’in sessiz modellerini incelemeye başladım. 3 tane sessiz modeli vardı. İlgilenenler için hemen bilgi vereyim Logitech M220 Silent Mouse,  Logitech M330 Silent Mouse , M590 Multi Device Silent Mouse benim tercihim M220’den yana oldu. Ve 3-4 Günlük kullanımı sizler ile paylaşmak istiyorum.

Logitech M220 Silent Mouse Özellikleri Ve İncelemesi

Logitech M220 Silent Mouse Kulanıcı Yorumu:

1- Tasarım olarak oldukça beğendim.

2- Dış yüzeyin elden kayacak bir malzeme kullanılmamış.

3- Yine dış yüzeyi parlak bir malzemeden yapılmamış. Ki, daha önceki Mouse’um dış yüzeyi parlaktı ve elden kayan bir yapısı vardı.

4- Mouse’un sağ ve sol tık yüzeyindeki hafif parmak oyuntusu ile elinize uyum sağlıyor. Kavramada kolaylık ve tıklamada bir hissyat veriyor.

5- Sessizlik sağ ve sol tık tuşlarında vaat edildiği kadar var. Çok hafif tık sesi olsa hiç de rahatsız edici değil. Diğer Mouse’larda tık sesi sanki odada biri çiğdem çitliyor gibi ses yapıyor.

6- Scrool tuşu ise yine aynı oranda sessiz. Hatta Scroll’u döndürürken bile diğer mouselardaki sesi duymak mümkün değil.

– Pil ömrünü test etmek mümkün değil 4 gündür kullanıyorum. Ancak vaat edilen pil ömrü 18 ay. Tabiki kullanıma göre değişiyor.

Logitech M220 Silent Mouse Teknik  Özellikleri 

Mouse (yükseklik x genişlik x derinlik): 99 mm x 60 mm x 39 mm
Ağırlık: 75,2 g

Bağlantı Türü: 2,4 GHz kablosuz bağlantı
Kablosuz aralık: 10 metre
Bağlantı / Güç: Evet, açma/kapama düğmesi
Pil Bilgileri: 1 AA
Pil ömrü: 18 ay

DPI (Min/Maks): 1.000 ±
Algılayıcı teknolojisi: Logitech Gelişmiş Optik İzleme
Algılayıcı çözünürlüğü: 1.000 dpi
Kaydırma Tekerleği: Evet, 2 Boyutlu, optik
Tuş sayısı: 3
Standart ve Özel Tuşlar: Orta tıklatma

Windows® 10 veya üzeri, Windows 8, Windows RT, Windows 7
Mac OS X 10.5 veya üzeri
Chrome OS™
Linux Kernel 2.6+2
USB bağlantısı: Kullanılabilir USB bağlantı noktası gereklidir.

Paket İçeriği:

Mouse
Nano alıcı
1 AA pil (önceden takılmış halde)
Kullanıcı belgeleri

Renk Seçimi:

Kırmızı – Mavi -Sİyah

Logitech Advanced MK 520 Klavye Ve Fare Setinin Özellikleri

Youtube İçin Kullandığım Mikrofon: Logitech H390 İncelemesi

“Logitech M220 Silent Mouse Özellikleri Ve İncelemesi” üzerine 8 yorum

  1. Rica ederim bana 70tl ye maloldu ama sessizlik yanında bu özelliğide vardır diye düşünmüştüm, artık bozulana kadar kullanıcam :). Daha önce windows 3500 kullanımıştım, cam dahil hemen hemen her yüzeyde çalışıyor.

    Yanıtla
  2. Teşekürler bu aralar yeni bir Fare bakınıyorum bendeki Mouse A4 Tech ve okadar fazla pil tüketiyorki illallah dedim , 3-4 günde bir pil bitiriyor Logitech e geçmeyi düşünüyorum

    Yanıtla

Yorum yapın