Windows 10’da Başlangıç Klasörü Nerede?

Windows 10'da Başlangıç Klasörü Nerede?

İşletim sisteminizi başlatırken veya bilgisayarınızda oturum açtığınızda, bazı programlar siz herhangi bir işlem yapmadan otomatik olarak çalışır. Ancak herhangi bir uygulamayı, dosya veya klasörü Windows ile “Başlangıç” klasörüne ekleyerek başlatabilirsiniz. Bu durumda, Windows 10 Başlangıç ​​klasörünü aramanız gerekir. Windows başlangıç ​​klasörü bilgisayarınızdaki özel bir klasördür, çünkü içine yerleştirdiğiniz programlar bilgisayarınızı başlattığınızda otomatik olarak çalışır. Bu klasör bir dizi alt klasörün içinde gömülüdür. Sonuç olarak, bazı kullanıcılar onu başlangıç klasörünü bulmayı merak edebilir. Ayrıca, önyüklemede ne kadar çok program başlatırsanız, başlatma işleminin o kadar uzun süreceğini de unutmayın.

Başlangıç ​​klasörünün Windows 10’da nerede olduğunu biliyor musunuz?

Geçerli Kullanıcılar için Başlangıç ​​klasörü

1- Windows 10’da Başlangıç ​​klasörünü açmak için Çalıştır kutusunu açın ve yazın

 shell:startup ​​

Tüm Kullanıcılar Başlangıç ​​klasörü

1- Windows 10’da Başlangıç ​​klasörünü açmak için Çalıştır kutusunu açın ve yazın

 shell:common startup 

Windows’unuz ile başlatmak istediğiniz programların kısayollarını bu klasöre ekleyebilirsiniz.

Başlangıçta Açılan Programları Windows’da Devre Dışı Bırakma

Başlangıçta Açılan Programlar Açılışta Ne Kadar CPU Harcıyor

Windows 10 Da Ekran Çözünürlüğünü Ayarlama

Bilgisayarınız Geç Açılmasın

Windows 10’da Hızlı Başlatı Kapat

Windows 10 Da Maksimum İşlemci Gücü Nasıl Kazanılır

“Windows 10’da Başlangıç Klasörü Nerede?” üzerine 8 yorum

 1. Klasörlerde, sağ tarafta -bu bilgisayar- kısmının altındaki birçok klasör sağ tuş konum değiştir diyerek değiştiriliyor, dolayısıyla başlangıç klasörününde konumunu değiştirebilirsiniz. Konum değiştirmelerde en sorunlusu başlangıç ve masaüstü klasörleridir. Hepsi birbirine kablo gibi dolaşıyor, sonra regeditten düzeltmek zorunda kalırsınız. Masaüstü(deskop) ve başlangıç klasörüne dokunmadan diğer, belge, müzik, video cart curt hepsini aynı klasöre konum değiştirip yönlendirerek, kullanmış olduğunuz genelde D klasörü dediğimiz yere konumlandırabilirsiniz.
  Bunun faydası programların, internet sitelerinin kendi kendilerine biryerlere indirmesinin, depolamasının önüne geçmesidir, herşey belirlediğiniz yerde, dosya indirirken bana sormasada oraya indirecek mecburen:)

  Yanıtla
 2. Tuba hanım, size bir sorum olacaktı.Yalnız bu sorumun yeri burası olmayabilir,şimdiden özür dilerim.Benim bilgisayarımdaki mailim hotmail.Fakat bilgisayarımı ne zaman açsam windows 10 yüklü bilgisayarımın mailinde bir bildiri çıkıyor.Hesabını düzelt diye.Her seferinde mail şifremi yazınca her şey ayarlandı diyor ve düzeliyor.Benim anlamadığım neden pc yi her kapatıp açtığımda sağ tarafta bildirim çıkıyor.Windows oturum açma veya mail şifreniz değişmiş olabilir diyor.Bu neden oluyor açıklarsanız sevinirim.
  Windows 10 pro sürüm(İS Derlemesi19041.423) yüklü
  Teşekkür ederim…

  Yanıtla
  • @Mustafa

   Selam. Sorun değil. Böylesi bir durum başıma gelmişti ama düzelmişti sonradan. Şunu deneyebilir misin? Başlat- Ayarlar-
   Sistem’e tıklay. Sol sütundaki Paylaşılan Deneyimler’i tıkla. Yakındaki Paylaşımı ve Cihazlar arasında Paylaşımı kapat bakalım durum değişecek mi?

   Yanıtla
   • @Nimet Tuba Öz

    Günaydın Tuba Hanım.Söylediğiniz şeyleri yaptım.Şimdi beklemekteyim,üzerinden biraz zaman geçince yine aynı sorun devam mı edecek yoksa düzelecek mi . Sonucu size bildireceğim.Size her yazdığım sorunlarda yardımcı olabilmek için cevap verdiğiniz için çok çok teşekkür ederim, bundan böyle size bilgisayar doktoru diyeceğim.Sağolun ,mutlu kalın…

    Yanıtla
 3. Windows ile birlikte başlamasını istediğim bir program vardı kısayolunu dediğiniz klasöre attım ve otomatik olarak sistem açılışında başladı , elinize sağlık.

  Yanıtla

Yorum yapın