İşlem Merkezine Belli Uygulamalardan Bildirim Gelmesin

İşlem Merkezine Belli Uygulamalardan Bildirim Gelmesin

Windows 10’da, İşlem Merkezi, uygulama ve sistem bildirimlerini gruplayan ve görev çubuğunu kullanarak kolayca erişilebilen tek bir arayüze yerleştiren bir özelliktir. İşlem Merkezi, reddettiğiniz bildirimleri bulabileceğiniz tek yerdir. Ek olarak, İşlem Merkezi, en çok kullandığınız ayarlara ve uygulamalara hızlı bir şekilde erişmenize yardımcı olacak hızlı eylem butonarını da barındırır.

Bilgisayarınızla çalışıyorsunuz ve ekranınızda bir bildirim beliriyor. Ve bu bildirimler işlem merkezinde birikiyor. Bu, Windows kullanırken daha üretken ve verimli olmanın harika bir yoludur, çünkü kaçırmış olabileceğiniz öğeleri inceleyebilir ve üzerlerinde işlem yapabilirsiniz.

Lakin birden fazla uygulamanız varsa Windows 10 bildirimleri sizi deli edebilir. İyi haber şu ki, Windows 10 Ayarları’ndan bildirimleri kolayca açıp kapatabilirsiniz. Yani İşlem Merkezine Belli Uygulamalardan Bildirim Gelmesini engelleyebilirsiniz.

Windows 10 ‘da Yüklü herhangi bir uygulama için Bildirimler İşlem merkezinde birikmesin

Ayarlar uygulamasını açın ve Sistem ayarlarına tıklayın.

Bildirimler ve Eylemler’e tıklayın. BU gönderenlerden bildirim al altında bildirim almak istemediğiniz uygulamayı seçin. ( üzerine tıklayın.)

Örneğin ben alarm ve saatleri seçtim. Ve işlem merkezinde bildirimleri göster kutusundan işareti kaldırdım.

İşlem Merkezine Belli Uygulamalardan Bildirim Gelmesin

Not: Bu ayar İşlem Merkezi’nde bulunan bildirimleri kaldırmaz, ancak daha sonra gelen bildirimler burada gösterilmez.

İşlem merkezinde bildirimleri yeniden görmek isterseniz, bu seçeneği tekrar etkinleştirebilirsiniz, örneğin, uygulamanın bildirimlerinin Eylem Merkezi’ne gönderilmesine izin verirseniz, yeni gelen bildirimler orada görünür. Daha eski bildirimler görünmez.

Windows 10 Eylem Merkezi Ayarları

“İşlem Merkezine Belli Uygulamalardan Bildirim Gelmesin” üzerine 2 yorum

  1. Bildirimlerin işlem merkezinde biriktiğini bilmiyordum , elinize sağlık eğer başıma gelirse nasıl halledeceğimi öğrendim

    Yanıtla

Yorum yapın