Uygulama Yüklemeden Android Cihazınızı Hızlandırmanın Yolu

9608 Görüntülenme

Uygulama Yüklemeden Android Cihazınızı Hızlandırmanın Yolu

Bu makalemizde üçüncü taraf bir yazılım yüklemeden Android cihazları nasıl hızlandıracağımızdan bahsedeceğim.

Android cihazlarını üçüncü parti yazılımlara yani uygulama kullanmadan hızlandırmanın bazı yolları vardır. Android cihazınızı hızlandırmak için Android’in dahili ayarlarını kullanabilirsiniz.

Android cihazları hızlandırmanın birkaç yolu var, ancak android cihazı hızlandırmak için basit, kolay ve dahili bir ayar vardır. Her Android cihazda bulunan gizli bir ayar ile herhangi bir üçüncü parti uygulamaya veya yazılıma ihtiyaç kalmadan cihazı hızlandıracağız. Makale sonrasında artık ” Samsung Galaxy S3, S4, S5, S6, Galaxy Note vb.” Gibi Android cihazınızı hızlandırabilirsiniz. Telefonum Sony XA ultra’da da denediğim ayarların nasıl yapıldığına göz atalım.

Yazılım Yüklemeden Android Cihazlarını Hızlandırın

İlk yapmanız gereken android cihaznızın geliştirici seçeneklerini açmak olacaktır. Geliştirici seçenekleri nasıl açılacağı konusuna aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Buradan: Android Geliştirici Seçenekleri-Devre Dışı Bırak-Etkinleştir

Geliştirici seçeneklerini etkinleştirdikten sonra, ayarlar’a tıklayın “Sistem başlığı altında olan “Geliştirici seçeneklerine” dokunun.

Aşağıdaki seçenekleri görene kadar kaydırın. 

Pencere animasyon ölçeği
Geçiş animasyonu ölçeği
Animatör süre ölçeği

Android Geliştirici Seçenekleri

Pencere Animasyon Ölçeği

Varsayılan olarak bende pencere animasyon ölçeği 1x ancak bunu 0.5x olarak değiştiriyorum. 0.5x cihazın yavaş çalışacağı en yüksek noktadır.

pencere animasyon ölçeği

Geçiş Animasyon Ölçeği

Geçiş animasyon ölçeği ayarınıda değiştirip cihazı hızlandırmaya devam ediyoruz. Yine bende varsayılan olanrak gelen ayar 1x iken en düşük ancak en hızlı ayar olarak 0.5x olarak değiştiriyorum. Şayet bu ayarlardan 10x gibi en üst ayarı seçerseniz tahmin edebileceğiniz gibi cihazınız o kadar yavaş çalışacaktır. Bu sebep ile en düşük ayarlar en hızlı ayarlar olduğunu unutmayın.

Geçiş Animasyon Ölçeği

Animatör süre ölçeği

Artık hızlandığını gözlemleyebilirsiniz. Son olarak “Animatör süre ölçeği” ayarında da 0.5x’i seçin.

Animatör süre ölçeği

Dilersiniz Tüm “Pencere animasyon ölçeği, geçiş animasyonu ölçeği ve animasyon süresi ölçeği” ni “KAPALI” yapabilirisiniz, lakin bu seçenekleri kapattığınızda, cihazınızda animasyon bulunmaz.

Ek olarak Uygulamalar ayarları altında “Etkinlikleri saklama” ayarının karşısındaki anahtarı açık konuma getirebilirsiniz ve devamında “arka plan işlem sınırı” seçeneğini standart yerine en çok 4 işlem olarak etkinleştirerek herhangi bir Android cihazını hızlandırabilirsiniz.

arka plan işlem sınırı

 Aşağıdaki Konularada Göz atabilirsiniz:

Android Telefonunuzu Hızlandırmanın 5 Yolu

Android Telefonda IMEI Numarası Nasıl Bulunur

Android Telefonda Chrome Tarayıcıda Ana Sayfa Ayarı

Android Cihazda Resim Depolama Alanı Nasıl Değiştirilir

Android Telefonlardaki LOST.DIR Klasörü Nedir

Gece Çekimlerinde Net Fotoğraflar Nasıl Çekilir“Uygulama Yüklemeden Android Cihazınızı Hızlandırmanın Yolu” üzerine 4 yorum

 1. Bazı uygulamalar çalışıyor ama açık bıraktığım ekranda kalmıyor sanırım hız sağlamak için yapıyor halen test ediyorum teşekkürler

  Cevapla
  • bende test ediyorum. Geri bildirim için teşekkürler. Selamlar.

   Cevapla
 2. verdiğiniz ayarları denedim , sanki farketti gibi elinize sağlık , bakalım bir süre böyle kullanayım

  Cevapla
  • Geri bildirim için teşekkürler. Bende o şekilde ayarladım. Selamlar

   Cevapla

Yorum yapın