Windows Defender Virüs Uyarısı İle Dosyaları Mı Siliyor?

Windows’un Defender bilgisayarınızda çalıştırmak istediğiniz  .exe yada .chm türündeki dosyaları virüslü diye siliyor mu?
Windows Defender Virüs Uyarısı İle Dosyaları Mı Siliyor?

Windows  Defender ile bilgisayarı virüsten koruyoruz? Acaba ? Evet ,acaba diyorum çünkü Defender’da virüsler için yetersiz aslında . Çünkü Defender kullanırken bilgisayara virüs bulaşabiliyorsa demek ki tam koruma sağlamıyor. Keza diğer virüs programlarında da aynı durum söz konusu olabiliyor. Geçtiğimiz günlerde bilgisayarıma virüs bulaştığı için yazıyorum tüm bunları. Ve Virüssüz dosyaları ise virüslü gösterdiği içinde bu şekilde bir isyan çıktı ortaya 🙂

Defender yazılımı kullanırken şayet  size de sahte virüs uyarısı verirse,  nasıl devre dışı bıraka bileceğinizden bahsetmek istiyorum. Yada başka bir antivirüs programı kullanmak isterseniz de Defender’ı mutlaka kapatmalısınız.

Evet virüssüz bir dosyayı, virüslü diye silen Defender’ı isterseniz işiniz bitene kadar kolay yoldan etkisiz bırakabilirsiniz. Sonrasında ise dilerseniz tekrardan aynı kolaylık ile Defender’ı aktif edebilirsiniz.

Defender Control ile Defender’ı kapat

Defender Control isimli yazılım Defender’ı kolay yoldan açıp kapatmaya yarıyor. Sordum.org imzalı Defender Control isimli yazılım kolay anlaşılır bir arayüze sahip. Tek yapmanız gereken bir tık. Yazılım sadece Windows defender’ı devre dışı bırakır ve  Windows defender’ı tekrar aktif hale getirir.

Windows Defender Virüs Uyarısı İle Dosyaları Mı Siliyor?

Öncelikle yazılımı buradan indirebilirsiniz.

Sonrasında DefenderControl.exe isimli yazılıma sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

Defender açık ise Windows Defender Status Enabled yazısını göreceksiniz yeşil renk ile ( Bu demek oluyor ki Defender açık ? Aksi olsa Windows Defender Status Disabled yazacaktı  ( kırımızı renk ile)

Defender’I kapatmak isterseniz Disable Windows Defender’a tıklayın.

Defender’ı açmak iseterseniz  Enabled Windows Defender’a tıklayın

Üretici : Sordum.org

Boyutu : 324 kb

Türü : Portable

Desteklediği işletim sistemleri : Windows Vista , Windows 7 , Windows 8 , Windows 8.1 , Windows 10

İndirmek İçin ⇒ Tıkla

Yayınlanma tarihi: 14 Mar 2019-Güncelenme tarihi:12-12-2021

“Windows Defender Virüs Uyarısı İle Dosyaları Mı Siliyor?” üzerine 6 yorum

  1. Çok teşekürler bu defender tam lanet birşey ne türlü kapattıysam kapanmadı , verdiğiniz yazılım sayesinde en sonunda kapatabildim , hay elinize sağlık 🙂

    Yanıtla

Yorum yapın