Windows 10, 7, 8.1 için .NET Framework Nasıl İndirilir?

Windows 10 kullanılabilir NET Framework 4.5 ile birlikte gelir, ancak uygulamaların çoğu çalıştırmak için .NET 3.5 ister.

Windows 10, 7, 8.1 için .NET Framework Nasıl İndirilir?

.NET Framework, Microsoft tarafından geliştirilmiştir. Bu sebeple Windows’da  dahili .NET Framework vardır. Ve farklı Windows sürümlerinde farklı .NET Framework sürümleri kuruludur. Ve halen bazı eski yazılımları bilgisayara yüklerken .NET Framework’ün daha önceki sürümlerini gerektirdikleri için birçok eski program düzgün şekilde yüklenmez yada çalışmaz. Bu gibi durumlarda .NET Framework’ün eski sürümlerini yüklemelisiniz.

.NET Framework eski sürümleri Windows 10’a nasıl yüklenir?

.NET Framework‘ün eski bir sürümünü isteyen yazılımlara ihtiyacınız olduğunda Sadece .NET Framework’ü etkinleştirmeniz yeter…

Yöntem 1 – Windows .NET Framework 3.5 Denetim Masası’ndan etkinleştirme

1- Windows + R tuş kombinasyonu ile çalıştırı açın. Ve appwiz.cpl yazıp enterlayın. Sağ taraftan Windows özelliklerini aç veya kapat bağlantısına tıklayın.

Daha kolay yol olarak aşağıdaki bağlantıya tıklayın.
Windows Özelliklerini Tek Tık İle Aç

2- Programlar ve Özellikler penceresi açıldığında, Windows özellikleri penceresinde .NET Framework 3.5 (.NET 2.0 ve 3.0’ı içeriyorsa) kutusuna bir tik atın ve Tamam’ı tıklayın.

NET Framework

 

3- Windows Update sitesinden dosya indirmeniz gerekir.

windows özellikleri

 

4- .NET Framework’ün önceki sürümleri indirilirken ve yüklenirken bekleyin.

.NET Framework

 

Kurulumu tamamladıktan sonra Yeniden başlatma gerekli olabilir. Artık .NET Framework’ün eski sürümlerini gerektiren programları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yöntem 2 – NET 3.5 Framework’ü Windows 10’da doğrudan yükleme.

Ayrıca, buraya tıklayarak Microsoft’un web sitesinden indirebilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, indirilen dosyayı çift tıklatarak ve ekrandaki talimatları izleyerek yükleyebilirsiniz.

Windows Özelliklerini Aç Veya Kapat Boş Görünüyor Çözümü

Bilgisayarın Özellikleri Nedir? Tek Tıkla Kolayca Öğren

Windows Sürümünü Nasıl Bulurum?

Yayınlanma tarihi: 18 Şub 2019-editlenme tarihi-20-11-2020

“Windows 10, 7, 8.1 için .NET Framework Nasıl İndirilir?” üzerine 6 yorum

  1. Çok teşekürler , bazı yazılımlar Net framework gerektirir uyarısını veriyor , sayfayı favorilere ekledim.

    Yanıtla
  2. arkadaşlar bende 0x80240439 diye bi hata veriyo iki yöntemide denedim ama bi türlü olmuyo lütfen yardım edin her yere baktım sadece 0x800…… kodlu hataların nasıl düzeltilceği var ama bendeki hata yok kaç gündür uğraşıyorum bi türlü bulamadım şimdiden yardımınız için teşekkür ediyorum

    Yanıtla
  3. Çok teşekür ederim Bu net framework u hep netten arıyordum oysa Windowsun kendi içindeymiş süper bilgi , elinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın