Telefondaki Gmail Uygulamasından Toplantı Sekmesini Kaldır

Telefondaki Gmail Uygulamasından Toplantı Sekmesini Kaldır

Android telefonlarımızda Gmail uygulaması ile mail gönderebilir ve alabiliriz. Elbette sürekli E-posta kullanan kişiler için telefonlarından maillerini yönetmek çok cazipdir. Lakin mail uygulaması günümüzde  sürekli güncelleniyor. Ve Arayüzünden ikonlarına menülerine kadar hep değişiklik yapılıyor. Gmail uygulamasında yapılan değişikliklerden biri de “toplantı“. Toplantı; bir zamanlar Hangouts Toplantı olarak bilinen Google’ın Video Konferans uygulamasının en son sürümüdür. Bu, iş ve kişisel yaşamları çok sayıda görüntülü görüşme yapmalarını gerektiren kişiler için uygundur. Google Toplantıyı düzenli olarak kullanıyorsanız, bu sekmeden rahatsız olmazsınız. Ancak Toplantı özelliğini kullanmayacaksanız daha güzel bir gmail deneyimi için bu sekmeyi kaldırmak isteyebilirsiniz. İşte bu makalemizde “gmailden toplantı sekmesi nasıl kaldırılır” konusuna değineceğiz.

Android yada iPhone telefonda /ipad’de gmail toplantı sekmesi nasıl kaldırılır?

Gmail uygulamasını açın. Sol üst köşedeki ızgara menüye dokunun. Aşağı doğru kaydırın ayarlar menüsünü bulup ayarlar sayfasını açın.

Android yada iPhone telefonda /ipad'de gmail toplantı sekmesi nasıl kaldırılır?

Ayarlar sayfası açıldığında birden fazla hesabını varsa ilgili toplantı sekmesini kaldırmak istediğiniz hesabınızın üzerine dokunun. ( her mail hesabınız için “toplantı” sekmesi ayrı ayrı kaldırılıcağını unutmayın.)

Açılan yeni ayar sayfasında “Toplantı” altında ” Görüntülü görüşme için toplantı sekmesi göster” ayarının yanındaki kutudan tiki kaldırın. ( yada anahtarı kapalı konuma getirin)

Gmail toplantı sekmesi kaldır

Artık Gmail Uygulamasını kullanırken “Toplantı” sekmesi görüntülenmeyecektir. Ve daha sade bir gmail ile kullanıma devam edeceksiniz. Lakin, “ Toplantı” sekmesini geri getirmek isterseniz aynı adımları tekrarlayın ve bu kes
Açılan yeni ayar sayfasında “Toplantı” altında ” Görüntülü görüşme için toplantı sekmesi göster” ayarının yanındaki kutudan tiki atın. ( yada anahtarı açık konuma getirin.)

Hepsi bu kadar.

Bu konularda ilginizi çekebilir:

Android Cihazda Google Hangouts Bildirim Sesini Ayarlama

Android’de Gmail Bildirimleri Gelmiyor

Android Cihaza Özel Zil Sesi Nasıl Ayarlanır

Android de Kişilere Özel Zil Sesi Ayarla

Android Nougat Özelleştirilmiş Bildirim Sekmesi

Android Cihazımızda Yazı Boyutu Nasıl Büyütülür?

Android Cihazınız Uyku Modunda İken Wi-Fi Açık Kalsın

Androide Gmail Hesabı Eklemeden İkinci Kullanıcı Ekle

Android Cihazınızı Hangi Gmail İle Kullanıyorsunuz“Telefondaki Gmail Uygulamasından Toplantı Sekmesini Kaldır” üzerine 2 yorum

 1. Toplantı sekmesini hiç kullanmadım bu nedenle sayenizde kaldırdım , elinize sağlık

  Cevapla
  • @Gülbahar dağlı

   Bence iyi yaptın, kullanılmayan bir özellik orada göz kalabalığına sebep oluyor.

   Cevapla

Yorum yapın