Windows 10 Masa Üstüne Pil Tasarruf Kısa Yolu Nasıl Atanır?

Windows 10 Masa Üstüne Pil Tasarruf Kısa Yolu Nasıl Atanır?

Laptop kullanıcıları için önemli olan kontrollerden biri pil düzeyidir. Ve Laptoplarını kullanırken gözleri sürekli pil düzeyinde olur. Ve Pil ile kullanımlarda pil tasarruf modu ayarlarını yapılandırmak oldukça önemlidir. Windows 10 Ayarlarında pil tasarrufu özelliği mevcuttur. Pil tasarruf modu, pilin şarj seviyesi belirli bir seviyeye düştüğünde otomatik olarak devreye girer.

Varsayılan olarak, pil tasarruf modu, şarj % 20’ye düştüğünde devreye girer ancak bu ayar değiştirilebilir. Pil tasarrufu modu ayarlarında Windows 10, pil güç tüketimini azaltmak , ekran parlaklığını hızlıca yapılandırmak için pil tasarruf kısa yolunu masa üstüne atayabilirsiniz.

Windows 10’da pil tasarruf kısa yolu masa üstüne nasıl atanır?

1- Masaüstünde boş bir alana sağ tıklayın ve Yeni > Kısayol’a tıklayın.

Windows 10'da pil tasarruf kısa yolu masa üstüne nasıl atanır?

2- Kısayol oluşturma penceresinde aşağıdaki verdiğim kodu kopyalayıp, yapıştırın.

explorer.exe ms-settings:batterysaver

Windows 10'da pil tasarruf kısa yolu masa üstüne nasıl atanır?

3-Kısayol adı metin alanına, Pil Tasarrufu yazın ve Son düğmesine tıklayın.

Windows 10'da pil tasarruf kısa yolu masa üstüne nasıl atanır?

4- Pil tasarruf kısa yolunu oluşturduk. İkon varsayılan olarak dosya  gezgini simgesinde olacaktır. Karıştırmamak için görünümüne hemen yeni ikon atayabilirsiniz. Yapmanız gereken:

Pil tasarruf kısa yolu

5- Pil tasarruf kısa yoluna sağ tıklayın.  Özelliklere tıklayın. Simge değiştire tıklayıp isterseniz varsayılan bir ikon seçebilirsiniz. Yada interneten sonu .ico olan bir resim bulup dosya yolunu gösterip atayabilirsiniz. Hepsi bu kadar.

NOT:

Dilerseniz sizler için tüm bu işlemleri yapmadan sayfa sonundaki pil-tasarruf.rar’i indirin. İçerisindeki  kısayola çift tıklayıp hazırlanmış olan kısayolu güle güle kullanabilirsiniz.

Test Zamanı:

Oluşturduğunuz kısa yola çift tıklayın. Pil Tasarruf ayarları penceresi anında açılacaktır. Pil tasarrufu özelliğinin sadece laptoplarda mevcut olduğunu ve masaüstü bilgisayarlarda bulunmayacağını hatırlatmak istiyorum.

Pil Tasarrufu

Artık, Laptop’unuzu evden uzakta ve şarj ile kullanırken pil tasarrufu modunu değiştirerek ve pilin biraz daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

▼Download▼ Şifre:ceofix

Pil Tasarrufu ile dikkatinizi çekebilecek olan konularımız:

Windows 10 Pil Tasarrufu Nasıl Yapılır

Windows 10 Da Uygulamaların Pil Kullanımı Nasıl Yönetilir

Windows’da Uyarlananan Parlaklık Ayarı Nedir Nasıl Yapılır

Yayınlanma tarihi: 12 Mar 2018 – editlenme tarihi- 04-11-2020

“Windows 10 Masa Üstüne Pil Tasarruf Kısa Yolu Nasıl Atanır?” üzerine 3 yorum

  1. Çok faydalı bir bilgi paylaşımı , elinize sağlık ikonu masasütüne aldım istediğim zaman pil tasarrıf moduna geçebiliyorum

    Yanıtla
  2. Oldukça faydalı bir ipucu paylaşmışsınız , şahsen dışarda Laptopumu sürekli kullanırım , bu kısayol kesinlikle işime yarayacak , elinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın