Android Telefonda Google Haritalar Geçmişi Nasıl Silinir?

 

Android Telefonda Google Haritalar Geçmişi Nasıl Silinir- www.ceofix.com

Android telefonlarda konum geçmişi başınıza dert olabilir. Ummadık kavgalar tartışmalara sebebiyet vermemek için geçmişinizi kontrol edin.

Android telefondan yada bilgisayarımızdan Gmail hesabımız açık iken yaptığımız tüm aramalar etkinliğiniz kapalı değilse Google etkinliklerinde saklanır. Gizliliğinizden şüphe ediyorsanız google etkinliğinizdeki harita geçmişini silebilirsiniz.

Aslında google harita geçmişi gerçekten mantıksız çalışıyor. Neden mi böyle dedim? Elbette açıklayacağım…

Örneğin bir yere gidiyorsunuz ve konum açık olduğu için etkinliğinizde google sizi takip etmeye başlıyor. Ve geçtiğiniz her yeri kayıt ediyor. Bu iyi bişey mi? Belkide olabilir. Konum geçmişi açık ve bilmediğiniz yerden geçtiniz, kayboldunuz gmail hesabınızın şifresini bilen birileri var ise konum geçmişi ile üç aşağı beş yukarı bir fikir sahibi olabilirler,sizin nerede olduğunuz konusunda.

Fakat yanılgı payı da var. Uğramadığınız yerlere bazen sizi uğramış gibi gösteriyor. Civarlarından geçmeniz bile yeterli oluyor. İşte burası biraz riskli. Düşünün uğramadığınız bir lokantaya uğramış gibi oluyorsunuz ve eşiniz yada sevgiliniz etkinliğinize baksa kuşku yaratabilir değil mi? İşte bu tarz olumsuzlukları da yok değil hani. Gelelim google haritalar geçmişini telefondan nasıl sileceğimize.

NOT:  Bilgisayardan silmek isterseniz makale sonundaki linke tıklayabilirsiniz. 

Android Telefonda Google Haritalar Geçmişi Nasıl Silinir?

Google haritaları açın.

Sol üst köşedeki hamburger menüye dokunun.
Ayarlara dokunun.

Android Telefonda Google Haritalar Geçmişi Nasıl Silinir - www.ceofix.com

Google haritalar geçmişine dokunun.

Google haritalar geçmişi-www.ceofix.com

 

Burada silmek istediğiniz her aramanızı tek tek silmeniz gerekecektir.
Her aramanızın yanındaki çarpıya hafifeç dokunun.

harita geçmişi silme - www.ceofix.com

Arama sonucunuzu silineceğine dair bir pencere açılacak. Tekrar onay vermek için sil butonuna dokunun google’da yaptığınız harita geçmişiniz silinmiş olacaktır.

 google'daharita geçmişi sil -www.ceofix.com

Bilgisayarda Google Haritalar Geçmişi Nasıl Silinir“Android Telefonda Google Haritalar Geçmişi Nasıl Silinir?” üzerine 3 yorum

 1. Oldukça işe yarar bir paylaşım makalenizi okuduktan sonra kontrol ettim ve gerçektende uğramadığım ama çevresinden geçtiğim bir Lokantaya uğramışım gibi görünüyorum , hepsini sildim , teşekürler

  Cevapla
  • rica ederim. iyi yapmışsınız çok isabetli karar 🙂

   Cevapla
   • Cok ilginctir hep acilan haritalar gecmisi artik acilmaz oldu. Haritalar gecmisine tikladigim zaman donuyor donuyor ama ayni ana ekrana geri geliyor.

    Cevapla

Yorum yapın