Windows Özelliklerini Aç Veya Kapat Boş Görünüyor Çözümü

8715 Görüntülenme

Windows Özelliklerini Aç Veya Kapat Boş Görünüyor Çözümü - www.ceofix.com

Windows Özellikleri iletişim kutusu ek veya isteğe bağlı Windows özellikleri eklemenizi veya kaldırmanızı sağlar. Örneğin, bir oyun yüklemek isteyebilirsiniz Net Framework 3.5 ister ve aktifleştirmek için windows özelliklerine ihtiyacınız olacaktır. Veya internet explorer’ı kaldırmak isteyebilirsiniz, yine widows özelliklerine ihtiyacınız olacaktır. Windows özelliklerine ulaşmak için Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler sol tarafta windows özelliklerini aç / kapat bağlatısını göreceksiniz.

Ancak windows özelliklerini açmanın en kolay yolu ise linke tıklayıp Windows Özelliklerini Tek Tık İle Aç makale sonundaki dosyayı indirip çift tıklayıp çalıştırmaktır.

Gel gelelim Bazen, “Windows Özelliklerini Aç veya Kapat” listesi boş kalabilir. Eğer windows özelliklerine tıklayıpbirkaç dakika bekledikten sonra bile windows özellikleri bağlantıları gelmiyorsa, sorunu nasıl çözeceğiniz işte aşağıdaki adımlarda.

Windows Özelliklerini aç veya kapat boş sorunun çözümü:

1. Windows+R tuşu kombinasyonu ile çalıştırı açın. Ve çalıştır iletişim kutusuna services.msc yazıp enterlayın.

2- Hizmetler konsolu açılacaktır. Windows Modül Yükleyici’bulun. Sağ tıklayın özellikleri seçin.

Hizmetler konsolu - www.ceofix.com

3.  Windows Modül Yükleyici özellikleri açılacaktır. Başlangıç ​​türünü Elle’yi seçin. Uygula butonuna tıklayın. Sonrasında başlat butonuna tıklayın. Ve son olarak tamam butonuna tıklayın.

Windows Modül Yükleyici - www.ceofix.com

Windows özelliklerini açıp kontrol edin. sorunun düzelmiş olması gereklidir.

Windows özellikleri - www.ceofix.com

Windows Özelliklerini Aç Veya Kapat Listesinin Boş gözükmesi Hala Devam Ediyor ise…

Komut istemini yönetici yetkilerinde çalıştırın. Ve aşağıdaki komutu verin.

sfc /scannow

SFC, bileşen deposunun bozulması nedeniyle eksik veya bozuk sistem dosyalarını geri yükleyemiyorsa, DISM komutlarını kullanın:

Komut istemini yönetici yetkilerinde çalıştırın. Ve aşağıdaki komutu verin.

DISM /Online /Cleanup-image /Restorehealth

İşlemin tamamlanmasını bekleyin. Bu komut herhangi bir bozulma bulunursa onarır. Hepsi bu kadar, Bu önerilerin “Windows Özelliklerini Aç veya Kapat” listeleme sorununu düzeltmesini umuyorum.

Windows Özelliklerini Tek Tık İle Aç

Windows 10 Da İnternet Explorer Nasıl Devre Dışı Bırakılır“Windows Özelliklerini Aç Veya Kapat Boş Görünüyor Çözümü” üzerine 14 yorum

 1. scf /scannow komutunu yazdım dosyalarda hata olmadığını filan söyledi sizce özellikleri aç veya kapatın boş olmasının başka nedeni nedir ?

  Cevapla
  • hizmetlerden windows modül yükleyiciyi elle seçip başlattın mı?

   Cevapla
 2. Windows Modül Yükleyici kapanmış onu elle yaptım başlat dedim başladı çok teşekkür ederim Nimet hanım.

  Cevapla
  • Sorun çözülmesi güzel. Geri bildiri için teşekkür ederim Muhammet 🙂

   Cevapla
 3. Olmadı.Mecburen bilgisayarıma format atmam gerekicek.Ama yinede teşekkür ederim.

  Cevapla
 4. bunun için formatlamaya yok. şunları uygulayın düzelecektir: 1. Adım; işletim sistemini formatlamak için kullanılan uygun dosyaların sources klasöründe shift tuşu basılıyken bağlam menüsü(buna çoğunlukla sağ tıklantı denir.)nde “Komut penceresini burada aç” yazılıya tıklanır. 2. Adım; gelen pencereye dism.exe yaz, devamına 1.adım da dediğim sources klaörünün konumunu yaz bunun da devamında tamir edecek komutları yaz, enter tuşuna bas. böylece sources klasörü kaynağı olacak o klasörden sistem dosyalarını
  eşleştirecek eksik/hatalı/sorunlu bişey bulursa oradan düzelterek onarmış olacak. [komutları hatırlayamadım. araştırırsınız]. bu da sorunu gidermezse formatlayın.

  Cevapla
 5. Dediğiniz gibi tekrar yaptım ama olmadı yinede sağolun

  Cevapla
  • Kısmet format ile düzeltebileceksiniz o zaman. Üzgünüm. Geri dönüş için ben teşekkür ederim.

   Cevapla
 6. Dediğiniz herşeyi yaptım ama sorun düzelmedi yapılacak başka bişey yokmu ?

  Cevapla
  • Bİldiğim hepsini anlattım düzelmiyor ise format atmak lazım. ANcak adımlara dikkat edin. Elle yaptıktan sonra başlat demeniz lazım. Yada birde Otomatik yapıp başlat demeyi seçin. Otomatik yapıp başlat dedikten sonra ne olduğu konusunda lütfen geri dönüş yapın.

   Cevapla
 7. Bu sorun beni geçenlerde çok uğraştırmıştı, sırf bu yüzden format atmıştım birdaha olursa önerinizi deneyeceğim , elinize sağlık

  Cevapla
  • Sağolasın Gürkan keşke formatlamasaydın 🙁

   Cevapla

Yorum yapın