Windows Ses Düzeyi Karıştırıcısı Açılmıyor

Windows Ses Düzeyi Karıştırıcısı Açılmıyor

Windows 10 ‘da ve diğer windows sürümlerinde karşılaşacağınız sorunlardan biri de ses düzeyi karıştırıcısının açılmamasıdır.

Hemen örneklemek istiyorum. Geçenlerde bir arkadaş ile skype’da konuşurken hoparlör simgesine sağ tıklayıp ses karıştırıcısını açmak istedim. Ancak ne mümkün. Hiç bir sorun yokken ses düzeyi karıştırıcısı bir türlü açılmıyor. Bilgisayarı yeniden başlattığım zaman düzelecek ancak konuşma esnasında bilgisayarı yeniden başlatmak mümkün değil. Ayrıca bu istenmeyen bir çözüm yoludur.

Ses düzeyi karıştırcısı

Sizlerde bu gibi durum ile karşılarsınız ki; bu olay benim iki kere başıma geldi ve bundan sonrada karşılaşmak mümkündür. Böylesi bir durumun çözümünü sizler ile paylaşmak istedim. Aslında çözüm çok kolay ve yapmanız gereken çok zor değil sadece  bir tık…

Ses düzeyi karıştırcısı açılmadığı zaman ses düzeyi karıştırıcısı nasıl açılır?

Çözüm yolu olarak Ses Düzeyi Karıştırıcısının kısa yolunu masa üstüne atayabilirsiniz, ancak çok daha pratik bir yol olan .vbs scriptimizi kullanabilirsiniz. Script anında ses düzeyi karıştırıcısı penceresini açacaktır.

Makalenin sonundaki indir butonuna tıklayıp ses_karistirici.vbe ‘ dosyasını .rarden çıkartın. Ses düzeyi karıştırıcısı açılmadığı zaman yada her daim ses düzeyi karıştırıcısını açmak istediğinizde kullanabilirsiniz. Scripte çift tıklamanız halinde ses düzeyi karıştırıcısı açılacaktır.

ses düzeyi karıştırıcısı nasıl açılır?

▼Download▼ Şifre:ceofix

Bu konularda ilginizi çekebilir:

Windows 11’de Uzamsal Sesi Etkinleştir (ceofix.com)

Masaüstüne Internet Explorer Kısayolu Nasıl Eklenir

Chrome’da Favorileri Masa Üstüne Kısayol Olarak Ekleme

Windows 10 Da Denetim Masasını Açmanın 4 Yolu

Windows Defender Güvenlik Merkezi İkonu Kaldır

Yayınlanma tarihi: 25 Eki 2017 – editlenme tarihi : 02-10-2020

“Windows Ses Düzeyi Karıştırıcısı Açılmıyor” üzerine 16 yorum

 1. Merhaba
  Windows 10 64 işletim sistemim. Bende “ses ayarlarını aç ” gözükmüyor. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkür ederim.

  Yanıtla
 2. arkadaş güzel program yapmışsınızda uğraşıyoruz inidiriyoruz zip te parola istiyor bi zahmet onuda yazın

  Yanıtla
 3. Harika bir bilgi bende sık sık bu hata meydana geliyor scripti masaüstüne attım artık bunu kullanacağım , ellerinize sağlık

  Yanıtla

Yorum yapın