Windows Ses Düzeyi Karıştırıcısı AçılmıyorWindows Ses Düzeyi Karıştırıcısı Açılmıyor

Windwos 10 ‘da ve diğer windows sürümlerinde karşılaşacağınız sorunlardan biri de ses düzeyi karıştırıcısının açılmamasıdır.

Hemen örneklemek istiyorum. Geçenlerde bir arkadaş ile skype’da konuşurken hoparlör simgesine sağ tıklayıp ses karıştırıcısını açmak istedim. Ancak ne mümkün. Hiç bir sorun yokken ses düzeyi karıştırıcısı bir türlü açılmıyor. Bilgisayara yeniden başlattığım zaman düzelecek ancak konuşma esnasında bilgisayarı yeniden başlatmak mümkün değil. Ayrıca bu istenmeyen bir çözüm yoludur.

 ses düzeyi karıştırıcısı

Sizlerde bu gibi durum ile karşılarsınız ki; bu olay benim iki kere başıma geldi ve bundan sonrada karşılaşmak mümkündür. Böylesi bir durumun çözümü sizler ile paylaşmak istedim. Aslında çözüm çok kolay ve yapmanız gereken çok zor değil sadece  bir tık…

Ses düzeyi karıştırcısı açılmadığı zaman ses düzeyi karıştırıcısını nasıl açılır?

Çözüm yolu olarak Ses Düzeyi Karıştırıcısının kısa yolunu masa üstüne atayabilirsiniz, ancak çok daha pratik bir yol olan .vbs scriptimizi kullanabilirsiniz. Script anında ses düzeyi karıştırısıcı penceresini açacaktır.

Makalenin sonundaki indir butonuna tıklayıp ses_karistirici.vbe ‘ dosyasını .zipden çıkartın. Ses düzeyi karıştırcısı açılmadığı zaman yada her daim ses düzeyi karıştırıcısını açmak istediğinizde kullanabilirsiniz. Scripte çift tıklamanız halinde ses düzeyi karıştırıcısı açılacaktır.

 

ses düzeyi karıştırıcısı

indir

Bu konularda ilginizi çekebilir:

Masaüstüne Internet Explorer Kısayolu Nasıl Eklenir
Chrome’da Favorileri Masa Üstüne Kısayol Olarak Ekleme
Windows 10 Da Denetim Masasını Açmanın 4 Yolu
Windows Defender Güvenlik Merkezi İkonu Kaldır

4 Yorum

  1. yüksel 🏅⭐ Öğrenci Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 🏅⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐Profesör Alıntıla
  2. İsa turgutlu 🏅⭐ Öğrenci Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 🏅⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐Profesör Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir