Realtek High Definition Audio Driver Nereden İndirilirRealtek High Definition Audio Driver Nereden İndirilir

Realtek High Definition Audio Driver Nereden İndirilir Nasıl Kurulur? Windows 10 ile her şey hata vermeye başladı. Bluetooth, ses sürücüleri, touchpad sürücüsü vs. Windows 10 yenilenen sürümlerinde sürekli hata fixleyeceklerine hatalı sürümler çıkartsa da yazılım şirketleri yinede kullanıcıları yalnız bırakmıyor.
Ve sürücüleri güncel tutmaya çalışıyorlar. Windows sistemi artık saatli bomba gibi oldu. Ne zaman patlayacağı belli değil. Neyin ne zaman bozulacağı da belli olmuyor. Bir gün çalışan birşey aniden bir güncelleme ile sorun çıkartabiliyor. Olmasın ama olurda bilgisayarınızın ses driverlarında sorun çıkarsa ses driverını yeniden kurabilirsiniz.

Ancak manuel kurulumun öncesinde Windows + R tuşuna basıp açılan pencereye devmgmt.msc yazın ( aşığıdan kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

devmgmt.msc

Buradan aygıt yöneticisindeki Realtek High Definition Audio sürücü yazılımını güncelleştire tıklayarak mevcut sürümü güncelleştirebiliriz. ( bu diğer ses sürücüleri içinde geçerlidir)  Ancak bu işlem sorunu düzeltmez ise Realtek High Definition Audio driverini bilgisayardan kaldırıp güncel versiyonu sitesinden indirebilirsiniz.

Realtek High Definition Audio Driver Nereden İndirilir

Realtek High Definition Audio Yazılımı Nereden indirilir?

Realtek High Definition Audio ses driverını bu linke tıklayıp orjinal sitesinden indirebilirsiniz. İndirdiğiniz setup’ı yönetic olarak çalıştırın ve kurulumdaki adımları izleyin.
Nasıl bir kurulum yapıldığını aşağıdaki videodanda izleyebilirsiniz.

Şayet orjinal sitesindeki kurulum sonrası da sorunlarını çözmez ise , yada siteminizi bilmediğinizden dolayı driver çalışmadı ise Driver Easy isimli yazılımı indirip çalıştırabilirsiniz. Realtek High Definition Audio dahil pek çok driver eksiğinizi de böylelikle update etmiş olabilirsiniz.

Driver Easy yazılımını da bu linkten indirebilirsiniz.

2 Yorum

  1. Beta tester Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir