Easy PHP İle Local Host Ve WordPress Nasıl Kurulur?

Easy PHP İle Local Host Ve WordPress Nasıl Kurulur?

WordPress‘de çalışmalarınızı kolayca deneyebileceğiniz bir program localhost. İster tema denemeleri ister konularınızı hazırlama sürecinde yada plugin denemelerinde vazgeçemeceğiniz bir yazılım. Easy PHP nasıl Kurulur? LocalHost’a WordPress Nasıl Kurulur?

Local host kurmak için pek çok program var. Ben EasyPhp kullanıyorum. Kurulumu oldukça kolay. Wamp server‘da alınan hatalardan eser yok diyebilirim.

Gelelim EasyPhp’ye ve hemen kurulumunu anlatalım.

EasyPHP‘nin uygun sürümünü buradan indirin. Sonra yazılımı çalıştırıp. Kurun. Kurulumu istediğiniz dizine yapabilirsiniz. Sonrasında programı açın administration’a tıklayın. Buradan veri tabanı  ve bir kullanıcı oluşturmalısınız. Ardından WordPress kurulumuna geçeceksiniz. Bunun içinde wordpress’i buradan indirmelisiniz. Ve indirdiğiniz dosyayı rardan çıkartın ve ilgili dizine  E:\EasyPHP-DevServer-14.1VC9\data\localweb dizinin içerisine atın. ( Tabii ki ( D, C yada E dizinini kurduğuNuz yere göre değişir.) tüm dosyaları atın.

Local hostunuzu bu şekilde kullanabileceğiniz gibi sitenizin yedeğini de burada çalıştırabilirsiniz. Bunun içinde SQL yedeğimizi yüklemek kaldı.

Öncesinde WordPress’in tüm tablolarını kaldırın ve SqL yedeğinizi PhpMyAdminden içe aktar’a tıklayarak  yükleyin. Tüm detayları videomuzdan izleyebilirsiniz.

Diğer videolarımızdan haberdar olmak için kanalımıza abone olup takip edebilirsiniz. yorumlarınız ve beğenilerinzi ile bizi destekleyebilirsiniz.

Local Hostta Apache Server’ın SQL Yükleme Boyutu Nasıl Artar?

“Easy PHP İle Local Host Ve WordPress Nasıl Kurulur?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın