Telefondaki SMS Mesajlarını Web Üzerinden Al Ve Gönder

Bilgisayarınızdan SMS, MMS ve sohbet mesajları göndermek için Web için Mesajlar’ı kullanabilirsiniz.

Telefondaki SMS Mesajlarını Web Üzerinden Al Ve Gönder

Web için Google Mesajlar,  iMessage’da olduğu gibi bilgisayarınızdan kolayca SMS göndermenize olanak tanır. Şöyleki, Android akıllı telefonunuzla bir masaüstü bilgisayardan veya hatta diğer mobil cihazlardan SMS gönderebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, bilgisayarınızı ve Android telefonunuzu eşleştirmeye başlamak için QR kodunu taramak. Google Mesajlar mobil uygulamasındaki tüm mesajlarınızı eksiksiz bir şekilde görüntüleyecektir. Gelelim nasıl yapacağımızın adımlarına:

SMS mesajlarını Bilgisayardan Açın Ve Gönderin

(Makale sonundaki videoyu izleyebilirsiniz)

Başlamak için Android telefonunuzda Mesajlar uygulamasını açın. Ekranın sol üst köşesindeki üç yatay çizgiye dokunun. Bu menüde bir “Cihaz eşleme” seçeneği görmelisiniz. “Cihaz eşleme”ye dokunun.

Telefondaki SMS mesajlarını Doğrudan Bilgisayardan Açın

Ardından, bilgisayarınızda yada farklı bir telefonda  internet tarayıcısını açın. Google’ın Web için Mesajlar adresine   tıklayın >. Web sayfasında bir QR kodu göreceksiniz.

Google Web Mesajlar

Telefonunuzda “QR kod tarayıcı” seçeneğine dokunun. Ve kameranızı Google Mesajlar Web tarafından gösterilen QR koduna gösterip Qr kodunu taratın.

Web için Google Mesajlar

Bu, Mesajlar uygulamanızı Web için Google Mesajlar ile anında eşleştirecektir. Tüm metin mesajlarınız tarayıcıda listelenmelidir. Bir dahaki sefere ikisinin otomatik olarak eşleşmesini istiyorsanız, Bu bilgisayarı hatırla öğesinin yanındaki butona tıklayın.

Web için Google Mesajlar

Pencerenin sağ tarafındaki bölmede SMS mesajlarını görüntülemek için tek tek mesajlara tıklayın. Ve Web için Google Mesajlar aracılığıyla SMS göndermeye başlayabilirsiniz.

Not:
Aynı anda birden fazla bilgisayarı bağlayabilirsiniz, ancak aynı anda yalnızca birini kullanabilirsiniz.

“Telefondaki SMS Mesajlarını Web Üzerinden Al Ve Gönder” üzerine 2 yorum

Yorum yapın