Telefon Bildirimleri -Resimler – Mesajlar Bilgisayara Gelsin

Telefon Bildirimleri -Resimler - Mesajlar Bilgisayara Gelsin

Android akıllı telefonunuzdaki bildirimleri PC’nizde veya dizüstü bilgisayarınızda görüntüleyebilirsiniz. Microsoft Android için çeşitli projeler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Android bildirimini doğrudan Telefonunuz uygulamasında alabiliyorsunuz. Bu uygulamanın en güzel yanı PC’lere çok fazla zaman harcayanlar için faydalı olacaktır. Android akıllı telefon bildirimini kontrol etmek için, artık her zaman akıllı telefonunuzun kilidini açmanız gerekmez. Bu bildirimler Sms, Twitter, OneDrive ve Google uygulaması gibi uygulamalardan gelen uyarıları ve mesajları içerir. Peki telefon bildirimleri, Mesajlar nasıl bilgisayara gelir?

Windows 10 ve Android’de ‘Telefon Eşlikçiniz’ uygulamasını indirin.

Microsoft hesabınızla giriş yapın.

Android’de izinleri ve Android’de bildirim erişimine izin verin.

Telefon Bildirimleri -Resimler - Mesajlar Bilgisayara Gelsin

Yada Windows 10 bilgisayarınızda Telefon uygulamasını açın. Telefon numaranızı girmenizi isteyecektir.

telefon bildirimleri, Mesajlar nasıl bilgisayara gelir

Ve oradan telefonunuza uygulamayı indirmek için sms ile gelecek olan bağlantı gelmesini bekleyin.

Telefon Eşlikçiniz uygulamasında, kurulum sırasında Microsoft hesabınızla oturum açmanız istenir.

Telefon Bildirimleri -Resimler - Mesajlar Bilgisayara Gelsin

Telefon ve bilgisayar arasındaki bağlantının doğru olması için mail adresinizin telefonda ve bilgisayarda aynı olması gereklidir. Bilgisayarda kullandığınız mail adresini bilmiyorsanız Ayarlar> Hesaplar’a gidin ve e-posta adresinizi “Bilgileriniz” menüsünden kontrol edin.

Telefon Eşlikçiniz uygulamasının kurulum sırasında izinler ekranında hepsine izin vermeniz gerekecektir. Bu izinler , cihazınızdaki dosyaların izinlerini, depolamaya erişim, telefon görüşmelerinizi, SMS mesajlarınız ve kişileri de içerir. Telefonunuz uygulamasının SMS mesajlarını veya fotoğraf galerisi özelliklerini kullanmayı düşünmüyorsanız, bu izinlere önce verin kurulum tamamlandıktan sonra iptal edebilirsiniz.

Uygulamanın istediği başka bir izin ise her zaman arka planda çalışacak olmasıdır. Telefon Eşlikçiniz uygulaması pil optimizasyonlarını göz ardı ederek her zaman çalışmasını sağlar. Ve Piliniz bundan etkilenebilir. Pili fazla tüketmemesini sağlamak için ayarlarından “pil iyileştirme durumunu kapalı “ yapabilirsiniz. Lakin bu seferde telefon ve bilgisayar düzgün olarak eşitlenmeyecektir.

Son olarak, akıllı telefonunuz ve bilgisayar arasındaki bağlantıya izin vermeniz de istenir.

Yaptığım testler sırasında uygulamanın tam olarak verimli çalışmadğı. Kullanacak kişiler bu durumu göz önünde bulundursunlar. Belki hata bendendir lakin bilgisayar üzerinde telefon uyuglamasını açamadım. Ayrıca telefon uygulamasını sıfırlayamadım bile. Telefon uygulamasının bilgisayarda açlabildiği anlarda deneyebildiğim kadarı ile, Whatsapp bildirimleri bilgisayarıma gelmedi. Facebook ve twitter kullanmadığım için bunları test edemedim. Lakin sms mesajları bilgisayarıma geldi. Resimler de bilgisayarda görülebiliyor. sadece bildirimlerde sorun oldu. Çok enteresan belkide sorun bendedir. Sizde deneyimlerinizi paylaşıp yorum bırakabilirsiniz.

Telefondan Bilgisayara Resimler Hızlıca Nasıl Aktarılır?

“Telefon Bildirimleri -Resimler – Mesajlar Bilgisayara Gelsin” üzerine 2 yorum

  1. Çok teşekürler bunu denemek isterim doğrusu , nekadar tuhaf bir isim bulmuşlar “Eşlikçiniz” Sanırım yahudiler Türkçeleştirmiş gene

    Yanıtla

Yorum yapın