Duvar Kağıdı Ve Temalar Açılmıyor Ve Değiştiremiyorum

Duvar kağıdı ve temalar açılmıyor. Duvar kağıdı takıldı kaldı değiştiremiyorum.

Geçtiğimiz günlerde aynı sorun benim de başıma geldi. Neler oldu nasıl oldu bu durumdan nasıl kurtuldum hepsi bu konumuzda.

Duvar Kağıdı Ve Temalar Açılmıyor Ve Değiştiremiyorum

Arkadaşlar, 5 gün önce pek çok kişi bu sorun ile karşılaştı ve halen sorun devam ediyor olabilir yada yeni farkına varmış olabilirsiniz. Öncelikle sorunun başlangıcına dönelim.

Telefonunuza büyük ihtimal bir zararlı bulaştı diyebiliriz. Şöyleki bu sorunu yaşayan arkadaşlarda Google play protect tarafından bir uyarı almış olabilirler. Aşağıdaki uyarıyı görüyorsunuz.

(Makale sonundaki videoyuda izleyebilirsiniz)

zararlı uygulama devredışı bırakılsın mı

Cihazınız risk altında 1 zararlı uygulama bulundu. Bu uygulama Android’in güvenlik korumalarını atlatmaya çalışıyor. ” Devre dışı bırak” butonu ise hemen altında.

Ve bu noktada devredışı bırak diyen arkadaşlar artık temalar ve duvar kağıdı uygulamalarına erişemeyecekler, yada artık erişemiyorlar.. Duvar kağıdı ve temalar uygulamasını nereden başlatmak isterseniz isteyin tepskisiz kalacaktır. Çünkü Google play protect uyarıyı verdiğinde “devre dışı” bırak dedik. Devre dışı bırakan arkadaşlar için söylüyorum bence iyisini yaptılar. Çünkü Aynı günlerde bit defender bir güvenlik uyarısı açıkladı. Uyarı şu şekilde idi:

Google Play Store’da, kurbanların mobil cihazlarına 2 milyondan fazla kez yüklenen istenmeyen reklamlar görüntüleyen otuz beş kötü amaçlı Android uygulamasından oluşan yeni bir grup bulundu. Uygulamalar, potansiyel olarak kötü amaçlı uygulamaları keşfetmek için gerçek zamanlı davranış sergiliyorlar. Reklam yazılımı uygulamaları Android’de kendilerini gizlemek için birden fazla yöntem uyguluyorlar. uygulamalar genellikle kullanıcının doğru uygulamayı başlattıklarını düşünmeleri için dişli çark simgesi görünümü alıyolar ve algılama ve silme işleminden kaçınmak için kendilerini ‘Ayarlar’ olarak yeniden adlandırıyorlar. Kullanıcı simgeye tıklarsa uygulama, 0 boyutunda kötü amaçlı yazılım uygulamasını başlatıyor. Arkadaşlar büyük ihtimalle bu zararlı yazılım kendini temalar uygulamasına atamış olabilir. Ve google play protect bu zararlıyı buldu ve devre dışı bırakmamızı istedi. Çünkü Google Play protect, uygulamalarımızı ve cihazlarımızı zararlı davranışlar açısından kontrol eder. Cihazımızda başka kaynaklardan gelen zararlı olabilecek uygulamalar olup olmadığını kontrol eder ve
Cihazımızdaki zararlı uygulamaları devre dışı bırakabilir veya kaldırabilir.

Temalar ve Duvar kağıdı uygulamaları açılmıyor.

Google play protect tarafından devre dışı bıraktığımız varsayılan temalar uygulamasını geri getirmek için telefonu sıfırlamamız gerekiyor. Ve elbette arkadaşlar hepimiz biliyoruz ki sıfırlama işleminde veriler kaybolur. Telefon ilk aldığımız güne geri döner. Bu sebep ile verilerinizi yedekleyin. Sonrada ayarlar >telefon hakkında> fabrika ayarlarına sıfırla işlemini başlatın.

fabrika ayarlarına sıfırla

Sıfırlama sonrasında artık temalar ve duvar kağıtları uygulaması açılacaktır. Ayrıca google play protect’e tarattığımızda artık zararlı bulmayacaktır.

Ayrıca google play protect uyarısını görmezden gelen arkadaşlar geçtiğimiz gün güncelleme geldi ve bu güncellemeden sonra temalar uygulamasında hata giderildiği söyleniyor. İçinize siner ise güncellemeyi kurun lakin sİnmez ise sıfırlama yoluna gidebilirsiniz.“Duvar Kağıdı Ve Temalar Açılmıyor Ve Değiştiremiyorum” üzerine 2 yorum

Yorum yapın