Windows 10 Facebook Uygulaması Açılmıyor Çözümü

Facebook da diğer sosyal ağlar gibi insanların bir ayrılmazı oldu. Ve bilgisayar başında, telefonda tanıdığımız ve tanımadığımız kişileri takip ediyoruz ve mesajlaşıyoruz.

Windows 10 Facebook Uygulaması Açılmıyor Çözümü

Ve bu sebep ile artık yazılımlar gerek android gerek microsoft sosyal ağlar için uygulamaları yazılımların içinde dahili yada yüklenebilir olarak insanlara sunuyorlar. İşte bazen sorunda burada başlıyor. Pek çok sebep ile bu uygulamalar açılmaya biliyor. İşte bu gibi bir durumda bilgisayarda facebook uygulaması açılmıyor ise ne yapabiliriz? Aynı sorunu yaşayanlar makaleyi okumaya devam edin ve adımları gerçekleştirin.

Windows 10 Facebook Uygulaması Açılmıyor?

1. Başlat menüsü “Ayarlar” a tıklayın.

2- Uygulamalar > Uygulamalar ve özellikler‘e tıklayın.

3- Uygulamalar içinden Facebook uygulaması bulun ve tıklayın. Facebook ile ilgili Gelişmiş seçenekler bağlantısını üzerine tıklayın.

Windows 10 Facebook Uygulaması Açılmıyor Çözümü

 

3. Bu adımda artık Facebook uygulamasının Depolama alanı kullanımı ve uygulamayı sıfırlayacağımız ekrana erişmiş olduk. Facebook uygulamasını sıfırlamak için Sıfırla butonuna tıklayın.

Windows 10 Facebook Uygulaması Açılmıyor Çözümü

 

Sıfırlamaya dair bir Onay kutusu gördüğünüzde, Facebook uygulamasını sıfırlamak için yine Sıfırla butonuna tekrar tıklayın .

Artık Facebook uygulamasını yeniden başlatabilirsiniz. Facebook uygulaması yeniden başladığında herhangi bir sorun olmadan açılmalıdır. Ancak yine de sorun olursa lütfen uygulamayı kaldırın ve Windows Mağazasından yeniden Facebook uygulamasını yükleyin.

Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir:

Mağaza Uygulamasında Oturum Açma-Kapatma

Windows 10 Mağaza Uygulaması Otomatik Video Oynatmayı Kapat

“Windows 10 Facebook Uygulaması Açılmıyor Çözümü” üzerine 6 yorum

  1. Facebook için sıfırla olduğunu bilmiyordum yazınızı uygulayınca karşıma çıktı , bu benim işimi acayip derecede kolaylaştıracak ellerinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın