Telefonunuzun Modelini Unuttunuz mu?

Telefonunuzun Modelini Unuttunuz mu?

İnsan beşerdir ve unutmak bizim yaradılışımızda vardır. Biraz da teknolojiye meraklı değilseniz telefonun modelini çok çabuk unutursunuz. Birisi size hangi telefona sahip olduğunuzu sorduysa ve telefonunuzun model adını unuttuysanız ya da sadece referans için bilmek istiyorsanız telefon modelini bulabileceğiniz bu konudan öğrenebilirsiniz.

Unutulan Android Telefonun Modeli Nasıl Bulunur?

Telefonunuzun pili dahili değil ise pil kapağını açıp bir kontrol sağlayabilirsiniz. Telefonunuzun pili dahili ise endişelenmeyin. Varsa, telefon kilidini açın ve Ayarlar uygulamasını açın .

Ayarlar uygulamasını kaydırın ve alt kısımda Telefon Hakkında’yı seçin.

Unutulan Android Telefonun Modeli Nasıl Bulunur

Bu menüde cihazınıza bağlı olarak belirli bir model numarası görebilirsiniz. Genel adın aksine, üretici, cihazınızın belirli özelliklerini görmek için model numarasını kullanabilir. Ancak internet aramasına telefon markasını yazıp model karşılığındaki numarayı yazarsanız genel ismi kolayca bulabilirsiniz. ( tabiki bu durum üreticeye göre değişebilir. Belkide sizin telefonunuzda buna hiç gerek kalmaz ve modelin tam adını bulabilirsiniz.)

Model numaranızı burada göremiyorsanız, Donanım bilgisi veya benzeri başka bir ayar var ise onlara bakabilirsiniz .

Telefonunuz hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa veya bu menüde ihtiyacınız olanı bulamıyorsanız, Droid Hardware uygulamasını indirip yükleyebilirsiniz. Telefon modeli ile birlikte telefonunuz ve donanımıyla ilgili size pek çok bilgi gösterecektir. Droid Hardware uygulamasını makale sonundaki indir butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

download

Android Telefonda IMEI Numarası Nasıl Bulunur

Fiziksel Hasar Gören Dokunmatik Ekran Nasıl Test Edilir

Telefon Kaybolursa? Telefon Kaybolmadan Önce Ne Yapmalı!

Uygulama Yüklemeden Android Cihazınızı Hızlandırmanın Yolu

Yayınlanma tarihi: 28 Nis 2018-güncellenme tarihi : 14-07-2020

“Telefonunuzun Modelini Unuttunuz mu?” üzerine 4 yorum

  1. Teşekürler herzaman gerekli olabilecek bir bilgi , hatta telefonu satın aldıktan sonra bile ilk kontrollerde yapılması gerekir diye düşünüyorum.

    Yanıtla
  2. Çok teşekürler dediğinizi uyguladım ve gerçekten Telefonumun Modelini gösterdi , elerinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın