Windows’da Görev Çubuğunu Ekranın Sağına, Soluna-Üstüne Taşı

Görev çubuğu konumu değiştir

Windows 10’da görev çubuğu önceki Windows sürümleri gibi çalışır ve çalışan her uygulama için kısayollar ve simgeler sunar. Hangi uygulamaları açtığınızı, tarih ve saati görmenizi sağlar ve sık kullandığınız uygulamaları “sabitlemenize” sık kullandığınız klasörleri eklemenize olanak tanır; böylece istediğiniz zaman bu uygulamalara hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Windows 10, görev çubuğunu beğeninize göre özelleştirmek için her türlü yolu sunar, rengi, simge boyutları, etiket isimleri vs. Lakin; Microsoft işletim sistemlerinin hepsin de yani ilk sürümünden bu yana microsoft varsayılan olarak görev çubuğunu hep ekranın altına konumlandırır. Elbetteki kullanıcı istekleri farklı olabilir. Bazı kullanıcılar görev çubuğunu, ekranın sağında , solunda yada üstünde görmeyi arzu ederler. Microsoft her ne kadar görev çubuğunu varsayılan olarak ekranın altına konumlandırsa bile görev çubuğunu ekranın üstüne sağına ve soluna almak mümkündür. İşte bu konumuzda görev çubuğunu ekranın sağına ve soluna nasıl alacağınızdan bahsedeceğim.

Windows 10’da ekranın sağına ve ya soluna görev çubuğuna alma

1- Başlat menüsüne tıklayın. Ardından ayarlara tıklayın.

2- Windows ayarlarından, kişiselleştirmeye tıklayın. Kişiselleştirme ayarına tıkladıktan sonra sol bölmeden ” Görev çubuğuna” tıklayın. Sağ bölmeyi aşağı doğru kaydırın. 1 Görev çubuğunun ekrandaki konumu ” açılır pencereden alt-üst-sağ-sol olarak tercihinizi yapın.

görev çubuğu ekrandaki konumu

Alt-üst-sağ veya sol bunlardan birini tercih ettikten sonra otomatik olarak hemen tercihiniz ekrana yansıyacaktır. Artık görev çubuğunda kullanılan bu özelliği de öğrenmiş olduk. Peki siz görev çubuğunu ekranın hangi bölümüne konumlandırmak istersiniz? Haydi deneyebilirsiniz….

Bu konuları okudun mu?

Windows 10’da Görev Çubuğu Yer Değişimi

Görev Çubuğu Ve Sistem Tepsisinde Ses Simgesi Yok

Windows 10 Da Görev Çubuğuna Klasör Sabitleme

Görev Çubuğunu Orjinale Sıfırlama

Windows 10 Görev Çubuğu Otomatik Gizlenmiyor

Windows 10 da Pil Simgesi Görünmüyor

Windows 10 En Çok Kullanılan Uygulamaları Göster Gri Oldu

Dosya Gezgininde Gezinti Bölmesi Nasıl Gizlenir

Windows’da Sağ Köşede Uygulama Bildirimi Gelmiyor

Windows’da Sağ Köşede Bildirimler Hemen Kayboluyor

Her Program İçin Farklı Ses Nasıl Ayarlanır

Görev Çubuğundaki Etiketler Nasıl Gösterilir Yada Gizlenir

Windows 10’da Görev Çubuğunda Cortana Butonu Nasıl Gizlenir

“Windows’da Görev Çubuğunu Ekranın Sağına, Soluna-Üstüne Taşı” üzerine 2 yorum

Yorum yapın