PNG Formatını Online Olarak SVG’ye Dönüştürelim

Png resimlerinizi online olarak SVG ‘ye dönüştürmek ister misiniz?

PNG Formatını Online Olarak SVG'ye Dönüştürelim

Hiç bir yazılıma ihtiyaç duymadan .png resimleri renklerini koruyarak, online olarak kaliteli bir şekilde .svg’ye dönüştürebiliriz.

Elbetteki tam bir orjinal svg elde etmiş olabileceğimizi söyleyemem . Gerçek svg resimler katmanlardan oluşan resimlerdir. Her bir resmin ayrı katmanı olur. Photoshop’da çizdiğimiz resimlerden farklı olur.

Svg fotmatındaki resimlere ölçeklenebilir vektör grafikleri denir. İngilizcesi tam olarak Scalable Vector Graphics ‘dir. Yani svg kısaltması ingilizce isminden gelir.

Svg resimler XML dilidir. Bütün modern web tarayıcıları Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari, Opera svg formatını desteklemektedir. Svg formatındaki resimler, iki boyutlu sabit veya hareketli animasyon grafik desteklidir.

XML dili olduğu için sıkıştırılabilme özelliğine sahiptir. Sıkıştırma gzip algoritmasını takip eder. SVGZ biçimini alan vektörel çizimler, yüzde 20-50 oranında küçülmektedir.

Svg resimlerde vektörel içerikli resimlerde pixel kayması, görüntü bozukluğu görülmez. Kullanıcılar ise istediği boyutta resmi ölçeklendirebilir. SVG formatındaki resimler, keskinlikten, ayrıntılardan ve netlikten ödün vermez. Web’de, yazdırma sırasında ve mobil cihazlarda yüksek kalitede grafik sunar.

SVG , formatındaki resimlerde üstün kalitede renk ve metin desteği vardır.

Ancak bazı durumlarda bu png resimleri svg olarak kullanmak isteriz, örneğin bir cep telefonu için tema yapımında , web sitemizde vs. gibi pek çok neden sıralanabilir. Ve o resimlerin svg formatını da bulmak imkansız olur.

SVG resimler katmanlardan oluşur dedik ve png’yi svg’ye dönüştürdüğümüzde katmanlar olmayacak. Ancak format olarak kullanılabilir bir hale getirecek.

NOT: Png’yi katmanlara ayıran bir araç var mı bilemiyorum. İşin ustaları png resimlerde svg’ye convert edildiğinde katmanlı olabilir diyorsa bizi bu konuda aydınlatıp yorum bırakıp bizi de bilgilendirebilirler.

Renkli bir PNG resmi Renkli Olarak SVG formatına Dönüştürelim:

Öncelikle SVG resimleri oluşturmak ve editlemek için kullanacağınız araçtan bahsetmek gerekirse kapsamlı olarak elbetteki adobe’nin Illustrator yazılımı var. Ancak ücretli bir yazılımdır.

Peki online araç kullanabilir miyiz?

Svg formatındaki resimleri online olarak aşağıdaki linklere kullanarak editleye biliriz.

https://editor.method.ac/

https://vectorpaint.yaks.co.nz/

https://boxy-svg.com/

https://petercollingridge.appspot.com/svg-editor

PNG formatındaki resimleri online olarak SVG’ye çevirme:

https://vectormagic.com/home

https://www.mobilefish.com/services/image2svg/image2svg.php

https://www.aconvert.com/image/png-to-svg/

Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir:

Microsoft Word ‘de Belgeleri HTML’e Dönüştürme 

Microsoft Paint İle Resmi PDF’e Dönüştür

Windows 10’da Online Araç Kullanmadan Resmi PDF’e Dönüştür

Programsız MP3 Birleştir

VLC İle Her Ses Formatını MP3 Formatına Çevir 

Yayınlanma tarihi: 3 Nis 2018, GÜncellenme tarihi: 16-04-2021

“PNG Formatını Online Olarak SVG’ye Dönüştürelim” üzerine 6 yorum

  1. Çok teşekürler Daha bugün bir svg resmin Png ye çevirmem gerekti sistemimde internet exploreride bulamadım , uğraştırdı

    Yanıtla
  2. Harika bir paylaşım , Png yi SVg şekline getirebileceğimizi bilmiyordum denedim ve gerçekten oldu , elinize sağlık

    Yanıtla
  3. Teşekkürler birkaç araç denemiştim ama elimdeki .Png yi .SVG ye renkli çevirememiştim , verdiklerinizden biri ile gayet başarılı şekilde çevirdim fakat linkleriniz tıklanamıyor kopyalayıp tarayıcıya yapıştırmak zorunda kaldım düzeltireseniz memnun olurum selamlar

    Yanıtla

Yorum yapın