PNG Formatını Online Olarak SVG’ye DönüştürelimPNG Formatını Online Olarak SVG'ye Dönüştürelim-www.ceofix.com

Png resimlerinizi online olarak SVG ‘ye dönüştürmek ister misiniz?

Hiç bir yazılıma ihtiyaç duymadan .png resimleri renklerini koruyarak, online olarak kaliteli bir şekilde .svg’ye dönüştürebiliriz. Elbetteki tam bir orjinal svg elde etmiş olabileceğimizi söyleyemem . Gerçek svg resimler katmanlardan oluşan resimlerdir. Her bir resmin ayrı katmanı olur. Photoshop’da çizdiğimiz resimlerden farklı olur.

Svg fotmatındaki resimlere ölçeklenebilir vektör grafikleri denir. İngilizcesi tam olarak Scalable Vector Graphics ‘dir. Yani svg kısaltması ingilizce isminden gelir.

Svg resimler XML dilidir. Bütün modern web tarayıcıları Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari, Opera svg formatını desteklemektedir. Svg formatındaki resimler, iki boyutlu sabit veya hareketli animasyon grafik desteklidir.

XML dili olduğu için sıkıştırılabilme özelliğine sahiptir. Sıkıştırma gzip algoritmasını takip eder. SVGZ biçimini alan vektörel çizimler, yüzde 20-50 oranında küçülmektedir.

Svg resimlerde vektörel içerikli resimlerde pixel kayması, görüntü bozukluğu görülmez. Kullanıcılar ise istediği boyutta resmi ölçeklendirebilir. SVG formatındaki resimler, keskinlikten, ayrıntılardan ve netlikten ödün vermez. Web’de, yazdırma sırasında ve mobil cihazlarda yüksek kalitede grafik sunar.

SVG , formatındaki resimlerde üstün kalitede renk ve metin desteği vardır.

Ancak bazı durumlarda bu png resimleri svg olarak kullanmak isteriz, örneğin bir cep telefonu için tema yapımında , web sitemizde vs. gibi pek çok neden sıranalabilir. Ve o resimlerin svg formatını da bulmak imkansız olur.

SVG resimler katmanlardan oluşur dedik ve png’yi svg’ye dönüştürdüğümüzde katmanlar olmayacak. Ancak format olarak kullanılabilir bir hale getirecek.

NOT: Png’yi katmanlara ayıran bir araç var mı bilemiyorum. İşin ustaları png resimlerde svg’ye convert edildiğinde katmanlı olabilir diyorsa bizi bu konuda aydınlatıp yorum bırakıp bizi de bilgilendirebilirler.

Renki bir PNG resimi Renki Olarak SVG formatına Dönüştürelim:

Öncelikle SVG resimleri oluşturmak ve eeditlemek için kullanacapınız araçtan bahsetmek gerekirse kapsamlı olarak elbetteki adobe’nin Illustrator yazılımı var. Ancak ücretli bir yazılımdır.

Peki online araç kullanabilir miyiz?

Svg formatındaki resimleri online olarak aşğıdaki linklere kullanarak editleyebiliriz.

https://editor.method.ac/

http://vectorpaint.yaks.co.nz/

https://boxy-svg.com/main.html

https://petercollingridge.appspot.com/svg-editor

PNG formatındaki resimleri online olarak SVG’ye çevirme:

https://vectormagic.com/home

https://www.mobilefish.com/services/image2svg/image2svg.php

https://www.aconvert.com/image/png-to-svg/

4 Yorum

  1. Hüdaver arısu 3 Nisan 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 3 Nisan 2018 Alıntıla
  2. Tarık 27 Aralık 2016 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 27 Aralık 2016 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir