Windows 10’un Çalışma Performansı Nasıl ArttırılırWindows 10'un Çalışma Performansı Nasıl Arttırlır-www.ceofix.com

Windows 10 diğer sürümlerde de olduğu gibi pek çok animasyon içerir. Ve bu animasyonlar biraz perfonması düşürebilirler, özellikle de eski sistemde iseniz. Çözüm olarak animasyonları kapatabilirsiniz. Animasyonları kapatmak, sisteminizi hızlandırmaz, ancak belirli hareketleri daha hızlı yapabilirsiniz. Ve çok eski bir sistemdeyseniz, bu hız artışını daha belirgin görebilirsiniz.

Windows 10’da tüm animasyonlar nasıl devre dışı bırakılır?

Windows 10’da tüm animasyonları devre dışı bırakmak için, Denetim Masası> Erişim Kolaylığı Merkezi’ne gidin>

Erişim Kolaylığı Merkezi-www.ceofix.com

Görünümü en iyi duruma getir bağlantısına tıklayın. Ve “Tüm Gereksiz Animasyonları Kapat” kutusunu işaretleyin. Uygula ve Tamam’ı tıklayın. Çoğu eylemin ekli bir animasyonla değil, anında gerçekleştiğini fark etmelisiniz.

Tüm Gereksiz Animasyonları Kapat-www.ceofix.com

Windows 10’da belirli animasyonlar nasıl devre dışı bırakılır?

Belirli animasyonları tek tek devre dışı bırakmak için adımlar:

1- Dosya gezginini açın.
2- Bu Bilgisayara sağ tıklayın ve Özellikler‘e tıklayın. Buradan Gelişmiş Sistem Ayarları‘na tıklayın.

Gelişmiş Sistem Ayarları-www.ceofix.com

Küçük pencere açılacaktır. Sistem özellikleri penceresinde gelişmiş sekmesinde iken ve Performans bölümünün altında Ayarlar‘a tıklayın.

Sistem özellikleri penceresi -www.ceofix.com

Görsel Efektler sekmesinin altında, Windows’a yerleşik animasyonların bir listesini görmeniz gerekir. İstemediklerinizin işaretlerini kaldırın ve sevdiğiniz animasyonları bırakın. İşiniz bittiğinde uygula ve Tamam’ı tıklayın.

Büyük bir performans artışı fark etmeyebilirsiniz, ancak animasyonları kapatmak bazı eylemleri daha hızlı gerçekleştirmenizi sağlar.

Örneğin, Bir uygulama simgesine sağ tıkladığınızda veya görev çubuğundaki boş bir alana sağ tıkladığınızda, ilgili bağlam menüleri daha hızlı açılır. Yanıt vermeyen işlemler ve görev çubuğu sorunlarınız var ise farkı göreceksiniz.

Yaşayabileceğiniz sorun:

Animasyonlar ile ilgili ayar değişikliği esnasında siyah bir arka plan ile karşılaşırsanız endişelenmeyin. Ayarlar uygulamasına gidin ve Ayarların Kişiselleştirme’den duvar kağıdınızı sıfırlayıp yenileyin. Hepsi bu kadar 🙂

2 Yorum

  1. Furkan alkoç 17 Şubat 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 17 Şubat 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir