Windows’da Ağ Ayarlarını SıfırlaWindows'da Ağ Ayarlarını Sıfırla-www.ceofix.com

Windows bazen güncelleştirmeler sırasında bazen herhangibir yazılım yüklemesi ile ağ bağdaştırıcı ayarlarında sorunlar çıkartır. Eksik yapılandırmalar ile de ağ bağdaştırıcılarında sorunlar meydana gelebilir. Wİ-Fİ yavaşlar yada hiç kablosuz ağa bağlanamaz. İşte bu gibi durumlarda Windows ayarlarındaki dahili ağ sıfırlama bağlantısını kullanabilirsiniz.

Windows 10, en yaygın kullanılan kablosuz ve diğer ağ bağdaştırıcılarının sorunlarını otomatik olarak gidermek için Ayarlar uygulamasındaki ağ sıfırlama bağlantısını kullanmak için şu adımları kullanın:

1- Başlat menüsüne tıklayıp Ayarları açın.

2- Ağ ve İnternet ayarlarına tıklayın .

3- Sol bölmeden “Durum” u seçin. Ve biraz aşağı doğru fareniz kaydırdığınızda ” Ağ sıfırlama” linkini göreceksiniz. Ağ sıfırlamaya tıklayın.

4- Ağ sıfırla linkine tıkladıktan “şimdi sıfırla butonuna tıklayın” Sıfırlama ayarı tüm ağ bağdaştırıcılarınızı önce kaldırıp sonra yükler. Ve ağ bileşenleri orjinal ayarlarına sıfırlanır.

Önemli : VPN istemci yazılımı ve sanal anahtarlar gibi diğer ağ yazılımlarını yeniden yüklemeniz gerekir.

Ağ sıfırlama işlemi bilgisayarı yeniden başlatmaz ama oturumunuz 5 dakika içinde kapanır ve yeniden başlatılır. Bu sırada internetiniz olmaz. Oturumunuzu yeniden açtıktan sonra ağa yeniden bağlanın internet otomatik gelecektir.

Windows’da İnternet Kotanız Boşa Gitmesin

Windows’da İnternet Simgesi Kayboldu

Windows 10 İnternet Ağını Özel Yada Ortak Ağ Olarak Ayarla

Windows’da Ağ Bağlantılarına Ulaşmanın Kısayolu

Windows 10’Da Ev Ağı Nasıl Paylaşılır-2018

2 Yorum

  1. Tufan kara 🏅⭐ Öğrenci Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 🏅⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐Profesör Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir