Android de Ekran Kilidini Ses Ayar Tuşu İle Aç

Android Telefonlarda Cihazın Kilidini Açmak İçin Ses Tuşunu Kullanın.

Android de Ekran Kilidini Ses Ayar Tuşu İle Aç

Her gün kaç kere güç düğmesi ile ekranı kilitleyip açıyoruz? Gerçekten tahmin etmek güç olabilir. Dokunmatik bir telefonda ekran kilidini güç düğmesi haricinde bir tuş ile açmak mümkün değildir. Eee tabi telefon dokunmatik ve zaten bir güç, bide ses açma-azaltma tuşu var.

Sürekli güç tuşu kullanımı bu tuşun çabucak bozulmasına sebebiyet verebilir. İşte güç tuşuna binen yükü azaltmak isterseniz ekran kilitlerken ve ekran kilidini açarken bir uygulama kullanabilirsiniz.

Volume UnLock isimli uygulama sayesinde, ses seviyesi tuşunu kullanarak Android akıllı telefon ekranınızın kilidini kaldırabilirsiniz. Kilitlemeyi nasıl yapacağız derseniz ekran kısayoluna bir tık vuruş ile.

Öncelikle uygulamasız olarak telefon özelliğinde var mı kontrol edelim.

Örneğin, Android 6.0 Marsmallow olan Sony XA Ultra’da ekrana çift vuruş ile Ekran kilitlenebiliyor aslında. Ve bundaki eksik özellik yine güç tuşu ile ekran kilidinin açılması. Telefonunda çift vuruş ile ekran kilidi yapabilenler bile bu uygulamayı tercih edebilirler. Kilitlerken gerek duymasalar bile kilidi kaldırırken ses seviye tuşunu kullanabilirler.

Android Telefon Ekrana çift vuruş ile ekran nasıl kilitlenir?

Bu ayar nasıl yapılıyor derseniz kısaca değinmek isterim.

1-Ana ekranın boş bir yerine biraz uzunca dokunun.

2- ekranın altında görünen ayarlara tıklayın.

Ana ekran ayarı android uyutmak için iki kez dokunun

Ana ekran ayarlarında uyutma için iki kez dokunun anahtarını açın. Artık tlefonun ekranında boş bir alana iki tık dokunduğunduğunuzda ekran kilitlenecektir. Ancak açarken yine güç düğmesi ile açacaksınız. Bu özelliği taşıyan telefona Volume UnLock isimli uygulama yüklendiğinde bu özelliği devredışı bırakmadığını belirtmek isterim. Uygulamayı yüklediğiniz de isterseniz ekrana 2 vuruş ile kapatabileceğiniz gibi uygulamanın Screen of butonu ile de kapatacaksınız. Açarken ise ses seviye tuşu yada power tuşu ile açabilirsiniz.  Power tuşu ile kilitlemede devre dışı bırakılmadığını belirtmek isterim.

Ekran Kilidini Ses Seviye Tuşu ile açma ve tek vuruş ile ekran kilitleyebilen Volume UnLock uygulaması nasıl kullanılır?

Uygulamayı cihaza yükledikten sonra Volume UnLock ve Screen Lock isimli iki kısa yol oluşacak.

Ve Volume unlock‘a tıklayın Açılışta açılma, ses seviye tuşu ile kullanma ve ekran bildirim ayarları aktif edin.

volume screen unlock volume unlock

Screen Off kısa yoluna tıklayıp,  cihaz yöneticisi statüsünü ataması için etkinleştir butonuna tıklayın.

volume unlock

Screen Off butonuna dokunduğunuzda Bu ekran ile tekrar karşılaşmayacaksınız. Ve artık Screen Off tuşuna dokunduğunuzda cihazınızı kilitlemiş olacaksınız.

NOT: Konuda anlatılan app kaldırılmıştır. Onun yerine benzer olan app’yi indirebilirsiniz.

▼Download▼

Android Cihazlarda Az Çıkan Ses Nasıl Arttırılır?

Skype Alternafi WeChat

Mobilden Yasaklı Sitelere Opera VPN İle Girin

Yayınlandığı tarih : 12 May 2017 -Editlenme tarihi 01-09-2022





“Android de Ekran Kilidini Ses Ayar Tuşu İle Aç” üzerine 20 yorum

 1. Teşekkürler özellikle eski androidlerde işe yarayacaktır yenilerde benzer özellikler varsayılan olarak geliyor diye biliyorum

  Yanıtla
 2. Teşekkür ederim. Güç tuşum arızalandı ve tamir ettirinceye kadar bu uygulama ile cihazımı rahatlıkla kullanabileceğimi düşünüyorum. Bu uygulamadan önce cihazı uynadırmak için şarj kablosunu takıp çıkarıyordum ki bu da sanırım pile zarar veriyor.

  Yanıtla
  • @Ramazan

   Uyandırmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz ancak telefon şarjı bitip tamamen kapandığı zaman telefonunuzu nasıl açmayı düşünüyorsunuz, benim de power tusum bozuldu telefononu uyandiriyorum ancak tamamen kapnadigi zaman ne yapacağımı bilmiyorum. Bununla ilgili bir fikriniz varmı teşekkür ederim iyi gunler

   Yanıtla
 3. Sony Xperia Z1 compact
  Teşekkürler artık iyice içine girmişti açma kapama tuşu bayağı güç uygulamam gerekiyordu.
  İki uygulamayıda yükledim. Çok kullanışlı oldu.
  Teşekkürler..

  Yanıtla
 4. Güzel yazılarınız için çok teşekkür ederim.Çok başarılı bir çalışma ve paylaşım olmuş ellerinize sağlık.

  Yanıtla
 5. Son zamanlarda okuduğum en ilginç yazılardan biriydi , açma – kapatma tuşum bozuk değil ama emin olun bozulursa bunu deneyeceğim , Paylaşım için çok teşekürler

  Yanıtla

Yorum yapın