Windows’da Sürücü Güncellemelerini Durdur

Windows’da Sürücü Güncellemeleri nasıl durdurulur?

Windowsda Sürücü Güncellemelerini Durdur

Windows 10 ve Windows 11 ‘de sürücüler otomatik olarak yüklensede bu otomatik olarak yüklenme bazen sorunlara sebebiyet verebiliyor Ve sürücülerin yanlış yada eksik yüklenmesi ile bilgisayarın siyah ekranda kalma hatası ile karşılaşıyoruz. Her ne kadar sürücülerin otomatik olarak güncellenmesi tavsiye edilse bile, ki bende otomatik olarak güncellenmesinden taraf olsam da bazı kullanıcılar için hoş olmaya biliyor. Özellikle bilgisayarın açılmaması ile karşı karşıya kaldıklarında

İşte sürücülerin otomatik olarak güncellenmesinden rahatsız iseniz aşağıdaki adımları takip ederek otomatik olarak güncellenmeyi durdurabilirsiniz.

Windows’da sürücüler otomatik olarak güncellenmesin

Sürücü güncellemelerini kapatmak için aşağıdaki download butonuna tıklayıp Aygıtlar ve yazıcılar kısa yolunu masa üstüne çıkartabilirsiniz. Ve tek tık ile aygıtlar ve yazıcılara ulaşabilirsiniz. Script kullanmak istemezseniz aygıtlar ve yazıcıları uzun yoldan açabilirsiniz. İlgili konuyu makale sonundaki linklerden bulabilirsiniz.

1- Aygıtlar ve yazıcıları açalım.

Windowsda Sürücü Güncellemelerini Durdur

 

2- Sağ tıklayıp aygıt yükleme ayarlarına tıklayalım.

Windowsda Sürücü Güncellemelerini Durdur

 

3- “Cihazlarınız için kullanılabilen üretici uygulamalarını ve özel simgeleri otomatik olarak indirmek ister misiniz? ” sorusu ile karşılaşacaksınız. ‘Hayır’ seçeneğini ve ardından Değişiklikleri Kaydet’i tıklayın.

Windowsda Sürücü Güncellemelerini Durdur

 

Değişikliği kaydetmek için yönetimsel haklara ihtiyacınız olacak. Ve bu değişikliğin ardından otomatik sürücü güncellemeleri kapatılacak.

NOT:

Bu otomatik sürücü güncellemeyi kapatmayı tercih ederseniz, sürücü güncellemelerini düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun. Otomatik güncellemeyi kapatıp, Manuel olarak güncellemeler zor olacaktır, bu sebep ile bu çözümü tercih etmeden önce dikkatlice düşünün.

Windows 10’Da Aygıtlar Ve Yazıcıları Masa Üstüne Kısa Yol Ata

▼Download▼ Şifre:ceofix

Yayımlanma tarihi 23 Nis 2018 -güncellenem tarihi 16-12-2022

“Windows’da Sürücü Güncellemelerini Durdur” üzerine 8 yorum

  1. Teşekürler bazende sürücücülerin güncellenmesi mavi ekrana ve bilgisayarın açılmamasına sebep olabiliyor , güzel ipucu

    Yanıtla
  2. Şunca yıldır windows 10 kullanırım böyle bir özelliğin olduğunu ilk defa öğreniyorum ama acayip gizlemişler define gibi , iyiki varsın ceofix

    Yanıtla

Yorum yapın