Windows 10 da Denetim Masasını Açmanın 4 Yolu

Windows’da vazgeçilmezler arasında olan denetim masası windows 10 güncellemeleri ile gizlendi. Denetim masasına hızlıca ulaşmanın 4 yolu nedir?

Windows 10 da Denetim Masasını Açmanın 4 Yolu

Microsoft denetim masasını ortadan kaybetmeye çalışıyor. Yapmaya çalıştığı ayarlar altında herşeyi toplamak ancak hala denetim masasında kalan ayarlar mevcut. Denetim masasındaki işlerin tamamamını yeni ayarlar bölümüne entegre etmeden denetim masasına giden kısa yolları kaldırmanın mantığı nedir çözebilmiş değilim.

Ve bir kişi yeni bir hesap oluşturmak istese şu anda yeni hesap oluşturmak için ayarlar sonrada denetim masasına gitmesi oldukça zahmetli.

Denetim masasına giden yolu son olarak başlat menüsündeki sağ tıktan kaldırıldı. Ancak halen denetim masasına gidecek kısa yollar mevcut. Bugünkü konumuzda denetim masasına giden dört kısayola nasıl ulaşabileceğinizi anlatacağım.

Denetim Masasına Ulaşmanın Birinci yolu:

Windows tuşu + R tuşlarına basın ve ardından: control yazın ve enter’ı Tuşlayın.

control

Windows tuşu + R

Denetim Masasına Ulaşmanın ikinci yolu:

Dosya Gezginde iken Adres Çubuğu’na tıklayın. Denetim Masasına giden bağlantıyı orada bulabileceksiniz.

Dosya Gezgininden denetim masasını aç

Denetim Masasına Ulaşmanın üçüncü yolu:

Başlat’ı tuşu yanındaki arama kutusuna denetim masası yazın ve ardından Enter’a basın.

arama kutusundan denetim masasını aç

Denetim Masasına Ulaşmanın Dördüncü yolu:

Başlat> Ayarlar> Kişiselleştirme> Kişiselleştirme’yi tıklayın. İlgili Ayarlar’ın altında Masaüstü simge ayarları’na tıklayın. Denetim Masası için kutuyu işaretleyin, Uygula ve Tamam’ı tıklayın.

Masaüstü simge ayarları

Tüm bunlar ile uğraşmak istemezseniz aşağıdaki linkten denetim masası kısayolunu indirip zipden çıkartıp, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

indir

Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir:

Windows 10 Da Dosya Gezginine Denetim Masası Nasıl Eklenir

Windows 10 ‘Da Ayarlar Nasıl Gizlenir

Windows’da Denetim Masası Görünümünü Değiştir

Windows 10 Da Dosya Gezginine Denetim Masası Nasıl Eklenir“Windows 10 da Denetim Masasını Açmanın 4 Yolu” üzerine 5 yorum

 1. bunlara hic gerek yok. klavyelerin yuzde 80 inda ayar tusu var. Fn tusuyla basinca aciyor hemen. artik masaustu klavyelerdede var.

  Cevapla
 2. Valla süper bilgiler paylaşıyorsunuz iyiki sizi takip ediyorum hergün birşeyler öğreniyorum elinize sağlık

  Cevapla
 3. Bu microsoft denetim masasını neden kaldırır anlamış değilim , sanırım kullanıcıların işini zorlaştırmayı kendine görev edinmiş, çok çok teşekürler

  Cevapla
  • @Nihat hatip

   Evrensel Windows 10 da denetim masası kaldırılmaya çalışılıyor. işin özü bu gibi görülüyor. Ancak pek çok ayar halen denetim masasında duruyor.

   Cevapla

Yorum yapın