Skype Sohbet Penceresindeki Yazı Boyutunu Büyüt

Skype mesajlaşma ve sohbet etme yazılımın içerisindeki mesajlaşma yazı boyutunu daha okunaklı hale getirmeniz mümkündür. Skype yazı boyutunu büyült.

Skype Sohbet Penceresindeki Yazı Boyutunu Büyüt

Eskiden chat diye adlandırılan yazılımlar artık aşinalaştı ve Sohbet etme yazılımlarını şimdilerde 7’den 70 e herkes kullanıyor. Eş dost akraba ile görüşme, arkadaşlar ile sohbet etme hayatımıza öyle bir yerleşti ki cep telefonlarındaki sms’leri artık kimse umursamaz olurken bu yazılımlar ise popülerliğini artırdı.

Herşey çok güzel ancak ekran yazıları küçük olduğunda okuma zorluğu yaşanabiliyor. Özellikle de görme sorunları yaşayanlar için. Evet belki de bilgisayar yazılımlarında ekran büyüteçleri olsa bile yazılımın içerisinde yazı büyütme özelliğini kullanmak belki de sizlere daha çok kolaylık sağlayacaktır.

Masaüstü Skype uygulamasında yazı boyutu nasıl büyültülür?

1- Skype masa üstü uygulamasını açın. Ve ayarlara tıklayalım.

Skype ayarlar

2- Mesajlaşma ayarlarına tıklayalım.

Skype mesajlaşma ayarları

3- Mesajlaşma ayarlarında, Metin boyutu ayarını bulun. Metin boyut ayarının yanında aşağı açılır bir ok var. Bu aşağı açılır oka tıklayın. Açılan sub menüden (alt menüden) yazı boyutunu seçin. Yazı boyutunu büyütmek için örneğin ben daha genişi seçtim.

skype metin boyutu

Sonrasında geri ok tuşları ile sohbet penceresine geri gelebilirsiniz.

Aradaki yazı boyutu farkını resimden inceleyebilirsiniz .İlki normal boyut. İkincisi yazı boyutu daha geniş olarak  ayarlanmıştır.

Skype mesajlaşma: Yazı boyutu normal:

Skype mesajlaşma: Yazı boyutu normal:

Skype mesajlaşma: Yazı boyutu daha geniş

Skype mesajlaşma: Yazı boyutu daha geniş:

Gönül isterdi ki burada yazı boyutları kalıp halinde değil de numaratik bir ayar ile sunulsa idi. Herkes gönlünce yazı boyutunu büyütebilirdi. Ancak bu seçenek sunulmadığı için mecburen daha geniş yazı tipinden başka seçeneğimiz yok.  Hepsi bu kadar.

Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir:

Skype’ı Karanlık Modda Kullan

Yayınlanma tarihi: 6 Ara 2018-GÜncellenme tarihi: 15-10-2023

“Skype Sohbet Penceresindeki Yazı Boyutunu Büyüt” üzerine 6 yorum

  1. Güzel özellikmiş , gözlük numaramın arttığını düşündüğüm şu siralarda işime yarayacak , teşekkürler

    Yanıtla

Yorum yapın