Windows 10’da Aygıtlar ve Yazıcıları Masa Üstüne Kısa Yol AtaWindows 10'da Aygıtlar ve Yazıcıları Masa Üstüne Kısa Yol Ata

Aygıtlar ve yazıcılar bilgisayarınızdaki tüm bağlı ve kablosuz cihazları tek bir yerde hızlı bir şekilde görüntülenmesini ve erişilmesini sağlar. Aygıtlar ve yazıcılar klasör içeriğini görüntüleyerek hangi cihazları bağladığınızı kontrol edebilir, cihazlarla ilgili ayrıntıları görüntüleyebilir ve cihaz üzerinde sağ tıklayarak ve yapmak istediklerinizi yada yapacaklarını değiştirebilirsiniz.

Ancak acil ihtiyaçlarınızda Aygıtlar ve yazıcıları bulmak çok güçleşir. Hali ile her şeyi kısa yol olarak masa üstüne atayamazsınız. Ancak ihtiyacınız olduğunda Aygıtlar ve yazıcıları tek tık ile masa üstünde kısayol oluştura bilirsiniz.

Windows 10’da Aygıtlar ve Yazıcıları Masa Üstüne Nasıl Kısa Yol olarak Atayabilirsiniz.

Script ile dediğimiz için sizleri bir sürü işlem yapmaktan kurtarıyoruz. Makalenin sonundaki indir butonuna tıklayın.

cihaz_yazici.zip isimli .zip dosyasını bilgisayarınıza indirin. Sağ tıklayıp zipten çıkartın. İçerisinden cihaz_yazici.vbe isimli bir script çıkacaktır.

 Aygıtlar ve Yazıcıları

Çift tıklayın. Hiç bir şey olmamış gibi görebilirsiniz. Ancak masa üstüne göz atın. Massa üstünde Aygıtlar ve yazıcılar isimli kısayol oluşacaktır. Kısayola Çift Tıklayıp Aygıtlar ve yazıcılar klasörünü açıp gerekli işlemleriniz yapabilirsiniz.

indir

2 Yorum

  1. Hüseyin duru Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir