Telefon Otomatik Olarak Belirlerdiğin Saatte Açılsın Ve Kapansın

Telefonu açmayı veya kapatmayı unutuyor musun? Dert değil. Telefonun istediğin zaman açılmasını ve kapanmasını zamanlayabilirsin. 

Telefon Otomatik Olarak Belirlerdiğin Saatte Açılsın Ve Kapansın

Telefonu  her gün açmak ve kapatmak rutin işlerimizdir. Ve belkide bazı kişiler şunu diyebilirler. Ben telefonu hiç kapatmıyorum. Sebebini tahmin edebiliyorum. Kesin alarm saati kuruyorlar. Aslında uyanmak için telefonun saatini kurmak çok da sağlıklı değil. Sebebi ise uykulu uykulu kapatmak için aldığımız telefonu düşürebiliriz. Ve elbette tek sebep bu değil telefonun yaydığı sinyaller ile çok da sağlıklı ve güzel bir uyku elde edilmez. Evet sizde benim gibi düşünüyorsanız telefonu açmayı ve kapatmayı unutuyorsanız açılış ve kapanış saatlerini ayarlayıp bu yükten kurtulabilirsiniz. Aslında açılışdan daha çok kapanması daha bir önemli çünkü deminde belirttiğim gibi telefonu kapatmadan açık bırakıp uyursak sağlıklı bir uyku geçirmiş olmayız.  Peki bunu nasıl ayarlayacağız.

Telefonun açılış ve kapanış saatini belirle. Telefon otomatik olarak belirlediğin saatlerde açılsın ve kapansın.

(Makalenin altındaki videoyu da şzleyebilirsiniz)

Ayarlara dokunun. Ardından pil seçeneğine gidin.  Ve pil tasarrufu yanındaki “Pil” sekmesine geçin.

Telefon otomatik olarak belirlediğin saatlerde açılsın ve kapansın.

Programlı açma/kapama ya dokunun.

Şİmdi buradaki açılış ve kapanış anahtarlarını açık konuma getirin ve açılış zamanını ve kapanış zamanını belirleyin.

Tekrar ayarını hergün yapın.

Hepsi bu kadar. Ayarladığınız kapanış saati geldiğinde telefonun üstünde bir uyarı göreceksiniz. örneğin 21 saniye sonra telefon kapanacak şeklinde.

Telefonun açılış ve kapanış saatini belirle.

Dilerseniz o sırada iptal edebilirsiniz. İptal etmezseniz telefon kapanır. Ve ayarladığınız açılış saatinde otomatik açılır. Tabi kendinizde açabilirsiniz.

“Telefon Otomatik Olarak Belirlerdiğin Saatte Açılsın Ve Kapansın” üzerine 2 yorum

    • @Pelin yolcu

      Android 10’da vardır mutlaka, telefon marka medeline göre değişir. Mesela one plus 5’de ayarlar/yardımcı programlar/programlı güç açma ve kapamadan telefon açılış ve kapanış saatini ayarlayabilirsin.

      Yanıtla

Yorum yapın