Windows’da Gizli Dosyaları GöstermeWindows'da Gizli Dosyaları Gösterme-www.ceofix.com

Gizli dosyalara erişim bilgisayar kullanıcıları için önemli erişilmesi gereken dosyaların başında gelir. Ancak bu önemli dosyalar kritik olduğu için varsayılan olarak gizlenmiş olarak gelirler. Çocukların bilgisayarı karıştırmasından ve gizli dosyalara erişmesinden korkarsanız elbette bu dosyaları görünür bırakmayın. Ancak pek çok zaman bu gizli dosyalara ihtiyacınız olacağını da unutmayın.

Windows ‘da gizli dosyalara nasıl erişilir?

Elbetteki gizli dosyalar aslında o kadar gizli değiller ve bir tık ile bu dosyaları görünür yapıp bir tık ile yeniden gizleyebilirsiniz. Bu öğretici konuda gizli dosyalar görünür ve ve yeniden görünmez yapacağız.

1- Dosya gezginini açın.

2- Dosya gezgininde sağ üst köşeden görünüm sekmesine tıklayın.

3- Görünüm sekmesinde sol tarafta gizli dosyaları göster yazısını göreceksiniz. Gizli dosyaları göster kutusuna bir tik atın. Evet yapmanız gereken bu kadar artık gizli dosyalar görünür oldu. Kontrol etmek için hemen klasik olarak hemen şu yolu takip edin.

 gizli dosyaları göster -www.ceofix.com

Yerel C ‘ye tıkladığınızda programData ve MSOcache gibi dosyaları hafif silik olarak göreceksiniz. İşte bunlar gizli dosyalardır. Aynı zamanda kullanıcılara tıklayın, kullanıcı isminize tıklayın ve AppData klasörünü de orada hafif silikmiş gibi göreceksiniz.

gizli öğeler - www.ceofix.com

Klasörleri yeniden görünmez yapmak için yine aynı yolu izlemeniz gerekmektedir. Yani dosya gezginini açın ve görünüm sekmesinde gizli öğeler kutucuğundan tiki kaldırmanız yeterli olacaktır.

Klasör İçeriği Nasıl Gizlenir

Windows 10 Da Ayarlar Nasıl Gizlenir

2 Yorum

  1. Hüseyin duru Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir