Bilgisayarınız Konuşsun

Bilgisayarınız Konuşsun

Bazen çeviri için birilerine ihtiyaç duyarsınız. Peki neden yardım bilgisayardan  gelmesin?
Tüm işlemlerimizi hep bilgisayar ile yapıyoruz.  Ancak internet kesildiğinde ise, tüm dünya ile iletişimimiz kesilmiş gibi oluyor. Üzülmeyin, belkide lazım olan şeyi bir kod ile yapabiliriz.

Bilgisayar işlemlerinde ihtiyaçlarımızın bazılarını  ufak kodlar ile  aşabiliyoruz. Ve Bilgisayarın konuşabilmesi de bu işlemlerden geliyor.

Çok ihtiyacımız olan bir yardımcı  ise  telaffuz. Bir iş üzerinde iken internet kesilirse? Bilgisayarı ingilizce konuşturabiliyoruz. Ve evet tabii Türkçe. Türkçe dedik ancak, türkçe kelime yazdığınızda bilgisayar Amerika lisanı ile okuyacaktır. Bu sebep ile arada bazen bozuk türkçe ile seslendirme yaptığını duyacaksınız aksan bozuk olacaktır.

İnternet yok ve kelimenin ingilizce okunuşu nasıl? O halde Bilgisayar Konuşsun: internet yokken İngilizce kelimeleri bilgisayar telaffuz etsin. 

Evet bilgisayar elimizde ancak  internet yok. Olacak tabii ki. İnternet her zaman olmayabiliyor. İşte bu sırada işleriniz de aksamadan devam edebilir.

Telaffuz için  hemen VBS dosyasını çift tıklayın. Ve açılan pencereye ingilizce yada Türkçe yazın.  Yazdığınız kelimeyi ingilizce yada türkçe okuyacaktır. Ses sahibinin tüm bilgisayarlarda değiştiğini belirmek istiyorum. Benim pc’de bir kadın tercümeyi yapıyor.
Her  neyse şimdi kelimeyi kutucuğa yazalım. Türkçe okusun istiyorsak Türkçe , İngilizce okusun istiyorsak ingilizce kelimeyi yazın.

Bilgisayarınız Konuşsun

Şimdi de tamam’a tıklatın. Ve size yazdığınızı okuyacaktır.

İşte, kodlama ile  ister Türkçe ister İngilizce olarak kelimeleri okutabilirsiniz. Tek yapmanız gereken okumasını istediğiniz kelimeyi kutucuğa yazmak olacaktır.

▼Download▼ Şifre:ceofix

Yayınlanma tarihi: 30 Ağu 2018 – Editlenme tarihi 18-10-2022

“Bilgisayarınız Konuşsun” üzerine 10 yorum

  1. Vay süper bir scriptmiş , ingilizce teleffuzunu merak ettiğim kelimeleri bununla öğrenirim artık , ellerinize sağlık

    Yanıtla
  2. Teşekkürler , ofiste internetin bağlı olmadığı bir pc var bazı inglizce kelimelerin telaffuzlarını illada internetin bağlı olduğu Pclerden gidip öğreniyorduk , halbuki gerek yokmuş , teşekürler Teknohaber

    Yanıtla

Yorum yapın