Telefonda Google Etkinlikten Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Google gezindiğiniz internet sayfalarının geçmişini, arama geçmişini etkinlik olarak tutar ve bu geçmişi silebilirsiniz.

Telefonda Google Etkinlikten Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Telefonda google chrome internet geçmişinin nasıl silindiğini bilmiyorsanız makale sonundaki linklerden bu bilgiyi öğrenebilirsiniz. Ancak google chrome kullanırken geçmişi silerek daha önce ziyaret ettiğiniz sayfalar yada aramaları silmiş olmayabilirsiniz. Nasıl yani diyebilirsiniz. Geçmişi sildik başka geçmiş de mi var derseniz? Evet google’un arka planda tuttuğu ikinci bir geçmişiniz daha var. Buda etkinlik geçmişinizdir.

Etkinlik geçmişinizde pek çok veriyi bulabilirsiniz, youtube aramalarınız, google aramalarınız, harita geçmişiniz vs. Bu verileri google nasıl kaydediyor derseniz gmail adresiniz ile. Maillerinize bakmak için gmail adresinizi açtığınızda herşey başlıyor.  Google ‘a  bu geçmişi tutmasına izin vermiş oluyoruz. Sebebi ise varsayılan olarak bu ayarlar hep açık oluyor. Geçmişi silmek ve kaydetmesini engellemek mümkün mü? evet mümkün.

Google etkinlikten arama geçmişini sil:

1- Google chrome’u açın.
2- Sol üst köşedeki ızgara menüye dokunun. Ve ayarlara dokunun.

Telefonda Google Etkinlikten Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

3- Geçmiş aramalar altında , aramaları kaydet ve aramaları kaydetme tercihi vardır. Ve varsayılan olarak kaydet olarak işaretlidir.

ilk önce tutulan geçmişin silinmesi için temizle butonuna dokunun. Arama geçmişi silindi penceresi gelir. Tamam butonuna dokunun.

Şimdi de  “aramaları kaydetme” olarak işaretleyin. Ve

Telefonda Google Etkinlikten Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

ayar sayfasını aşağı doğru kaydırıp ayarın geçerli olması için kaydet butonuna dokunun.

Telefonda Google Etkinlikten Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Google’ın etkinliklerinizden neleri kaydettiğini merak ediyorsanız ve ayarlarınızı yeniden yapılandırmak istiyorsanız https://myactivity.google.com/myactivity a gidin.

Etkinlik geçmişinize kullandığınız tüm gmail hesaplarını tek tek açarak göz atın. Çünkü açtığınız her gmail hesabı ile google da arama, web gezintisi, youtube arama , youtube video izleme , harita geçmişi her mailde ayrı ayrı  kayıtlıdır.  Hepsi bu kadar aşağıdaki linklerde size yardımcı olabilecek konuları bulabilirsiniz. 

Android Cihazlarda Google Chrome Geçmişi Nasıl Temizlenir

Youtube’da İzleme Geçmişi Ve Arama Geçmişini Kapatın!

Android Telefonda Google Haritalar Geçmişi Nasıl Silinir?

Bilgisayarda Google Haritalar Geçmişi Nasıl Silinir

Tarayıcı Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Android Telefondaki Google Play Arama Geçmişi Nasıl Silinir“Telefonda Google Etkinlikten Arama Geçmişi Nasıl Silinir?” üzerine 4 yorum

 1. Ellerinize sağlık çok değerli bir konu olmuş bukadar çok kayıt tutulduğunu bilmiyordum resmen her hareketimiz izleniyormuş

  Cevapla
 2. Google resmen hile yaparak kullanıcı verilerini çalıyor ben onu anladım , Büyük şirket diyede yasalar tölerans gösteriyor , teşekürler hepsini kapattım

  Cevapla
  • @Gürkan dilek

   Aynen pek çok veriyi çekiyorlar hatta ve hatta hangi uygulamayı ne zaman açıp kapattğınızı bile görmek mümkün ben kapatıyorum. çok fazla istatistik tutuyorlar. Yorumun için teşekkürler Gürkan 🙂

   Cevapla

Yorum yapın