Youtube’da İzleme Geçmişi Ve Arama Geçmişini Kapatın!youtube da izleme ve arama geçmişi silme ve kapatma

Youtube’da izledikleriniz, youtube üzerinde geçmiş olarak biriktirildiğini biliyor musunuz?

Google- Youtube tarafından düzenlenen youtube ayarları varsayılan olarak izleme geçmişi ve arama geçmişi açık olarak geliyor. Ve tüm izledikleriniz ve aradıklarınız  youtube geçmişinizde görüyor.

Aslında pek çoğumuz bilmeden,yani  bu izleme geçmişinin tutulduğunu bilmeden pek çok video izliyor olabiliriz. Ve belkide ortak hesap kullananlar için gizliliği hiçe sayan bir ayar olduğunu söyleyebilirim.

Evet geçmiş güzel bir şey belkide izlediğimiz bir videoyu tekrar izlemek istersek geçmişten bulabiliriz ama bunun yolu bu değil. Daha sonra izle ayarı yada oynatma listeleri oluşturarak izlediğimiz videolara kolayca ulaşabiliriz. Geçmiş neyin nesi?

Youtube’da izleme geçmişini kapatalım!

Evet gelelim şimdi youtube izleme geçmişini kapatmaya. Öncelikle bu işlemi tüm hesaplarınıza ayrı ayrı uygulamanız gerektiğini belirteyim.
Youtube’da oturum açın ve soldaki geçmişe tıklayın.

youtube geçmiş

Şayet izleme geçmişinizi duraklattı iseniz burada video görünütülenmeyecek. Sorun yok.  Ancak açık ise burada daha önce izlediğiniz videoları göreceksiniz. Öncelikle tüm izleme geçmişini temizleyin.

youtube izleme geçmiş

İzleme geçmişini silmek için ikinci onayıda verin.

youtube izleme geçmişini temizle

Artık izleme geçmişi temizlendi.

youtube izleme geçmişi temizle

Ardından artık izleme geçmişi tutmaması  için şimdi yapacağımız işlem ise izleme geçmişini duraklatmak olacak. Hemen izleme geçmişini duraklat‘a tıklıyoruz. Ve artık izleme geçmişini bir günlük tutmuyor. Peki ya arama geçmişi?

youtube izleme geçmişi duraklat

⇒Youtube’da Bir Şarkiyi Sürekli Dinlemek ( Youtube Repeat)

 

Youtube’da aradıklarınız nasıl silinir?

Yukarıdaki resimde dikkatinizi çekti ise izleme geçmişinin yanında arama geçmişi var. Arama geçmişi sekmesine tıklayın. Ve tüm arama geçmişini temizleye tıklayın.

youtube-arama gecmişi temizle

İkinci onayı da verin .

youtube arama geçmişi sil

Şimdi arama geçmişini sildikten sonra sıra arama geçmişini tutmamasını sağlayacağız. Ve arama geçmişini duraklat’a tıklıyoruz.

youtube-arama geçmişi duraklat

Artık arama geçmişide tutmuyor. Üstelik geçmişimizdekileri de sildik.

youtube-arama gecmişi

Şayet arama geçmişi ve izleme geçmişini açmak isterseniz yine panelin aynı yerinden izleme geçmişini devam ettir, yada arama geçmişi için, arama geçmişini sürdür’e tıklayabilirsiniz.

 

⇒Youtube’da Bitiş Ekranı Ve Açıklamalar Özelliği

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir