HP Yazıcının Mürekkebi Ne Kadar Kaldı?

HP Yazıcının Mürekkebi Ne Kadar Kaldı?

Mürekkepli yazıcınız var ise yazıcının en önemli anlarda süpriz yapmaması için mürekkebin ne kaldığına dair gerekli kontrolleri yapmalısınız. Bildiğiniz gibi mürekkepler az kalınca soluk ve silik olarak çıktı almaya başlayacaksınız. Ancak en önemli ve ihtiyaç duyduğunuz anda bu kartuş biterse ne olacak? İnanın o zaman evinizde yazıcı olsa bile çaresiz kalıyorsunuz. Ya bu gibi sürprizler için sürekli yedek kartuşunuz olmalı yada yedekçi değilseniz sürekli kartuşun içinde ne kaldığını kontrol etmelisiniz. Elbetteki nasıl?

Windows 10’da HP Yazıcının Mürekkep Düzeylerini Kontrol Etmenin 2 Yolu Vardır Şimdi Bu Yollar:

Benim hp yazıcım olduğu için direkt onun ile ilgili anlatacağım. Muhtemelen anlatacaklarım diğer markalar içinde geçerli olacaktır. Sadece ilgili markanın sitesini ziyaret etmeniz yeterli olur. HP markalı yazıcınız da mürekkeplerin ne kadar kaldığını merak ediyorsanız ilk olarak HP’nin  tahmini olarak yazıcının mürekkep düzeylerini  kontrol etmek için sunduğu yazılımı kullanabilirsiniz.

HP Yazıcının Mürekkebi Ne Kadar Kaldı?

HP yazıcı sürücünüzü kurarken,  HP yazıcı yardımcısını otomatik olarak yükler. HP yazıcı yardımcısı tahmini kartuş mürekkep seviyelerini görüntüler. Ve dilerseniz online olarakda sipariş verebilirsiniz. Türkiye için sipariş oluyor mu denemedim ama Yurtdışındaki kullanıcılar siparişlerini rahatlıkla verebilirler.

 Yazıcının Mürekkebi Ne Kadar Kaldı?

İkinci el bir yazıcı aldı iseniz ve elinize bu cd ulaşmadı ise HP yazıcı driverlarını buradan indirebilirsiniz

İkinci yol ise Windows 10 kullanıcıları için bir yöntem.

Bir Windows 10 kullanıcısı iseniz Windows 10 PC’ye yazıcıyı bağladıktan sonra HP yazıcı uygulamasını resmi Windows Mağazası’ndan indirebilir ve yükleyebilirsiniz. Windows 10 mağazasında iki uygulama vardır. Biri HP Smart diğeri ise HP DesignJet Print Experience

Yazıcının Mürekkebi Ne Kadar Kaldı?

Peki mağazadaki uygulamaların hangisini yükleyeceğim derseniz?

HP DesignJet Print Experience uygulamasını, yalnızca DesignJet serisi yazıcıya sahipseniz yükleyin. HP Smart uygulaması ise, hepsi bir arada ve diğer yazıcılar içindir. Yazıcınız DesignJet serisine ait değilse, HP Smart uygulamasını yüklemelisiniz. Bu uygulamaların ikisi de tahmini kartuş mürekkep düzeylerini gösterir.

Yayınlanma tarihi: 14 Mar 2018- Editlenme tarihi: 15-12-2021

“HP Yazıcının Mürekkebi Ne Kadar Kaldı?” üzerine 8 yorum

  1. Elinize sağlık yine oldukça faydalı bir bir ipucu paylaşmışsınız , O şekillerin yazıcı katuş doluluk oranı olduğunu bile yeni farkettim , ellerinize sağlık

    Yanıtla

Yorum yapın