HP Yazıcının Mürekkebi Ne Kadar Kaldı?HP Yazıcının Mürekkebi Ne Kadar Kaldı?

Mürekkepli yazıcınız var ise yazıcının en önemli anlarda süpriz yapmaması için mürekkebin ne kaldığına dair gerekli kontrolleri yapmalısınız. Bildiğiniz gibi mürekkepler az kalınca soluk ve silik olarak çıktı almaya başlayacaksınız. Ancak en önemli ve ihtiyaç duyduğunuz anda bu kartuş biterse ne olacak? İnanın o zaman evinizde yazıcı olsa bile çaresiz kalıyorsunuz. Ya bu gibi sürprizler için sürekli yedek kartuşunuz olmalı yada yedekçi değilseniz sürekli kartuşun içinde ne kaldığını kontrol etmelisiniz. Elbetteki nasıl?

Windows 10’da HP Yazıcının Mürekkep Düzeylerini Kontrol Etmenin 2 Yolu Vardır Şimdi Bu Yollar:

Benim hp yazıcım olduğu için direkt onun ile ilgili anlatacağım. Muhtemelen anlatacaklarım diğer markalar içinde geçerli olacaktır. Sadece ilgili markanın sitesini ziyaret etmeniz yeterli olur. HP markalı yazıcınız da mürekkeplerin ne kadar kaldığını merak ediyorsanız ilk olarak HP’nin  tahmini olarak yazıcının mürekkep düzeylerini  kontrol etmek için sunduğu yazılımı kullanabilirsiniz.

HP Yazıcının Mürekkep Düzeylerini Kontrol Etme-www.ceofix.com

HP yazıcı sürücünüzü kurarken,  HP yazıcı yardımcısını otomatik olarak yükler. HP yazıcı yardımcısı tahmini kartuş mürekkep seviyelerini görüntüler. Ve dilerseniz online olarakda sipariş verebilirsiniz. Türkiye için sipariş oluyor mu denemedim ama Yurtdışındaki kullanıcılar siparişlerini rahatlıkla verebilirler.

 HP yazıcı yardımcısı-www.ceofix.com

İkinci el bir yazıcı aldı iseniz ve elinize bu cd ulaşmadı ise HP yazıcı driverlarını buradan indirebilirsiniz

İkinci yol ise Windows 10 kullanıcıları için bir yöntem.

Bir Windows 10 kullanıcısı iseniz Windows 10 PC’ye yazıcıyı bağladıktan sonra HP yazıcı uygulamasını resmi Windows Mağazası’ndan indirebilir ve yükleyebilirsiniz. Windows 10 mağazasında iki uygulama vardır. Biri HP Smart diğeri ise HP DesignJet Print Experience

HP Smart  - www.ceofix.com

Peki mağazadaki uygulamaların hangisini yükleyeceğim derseniz?

HP DesignJet Print Experience uygulamasını, yalnızca DesignJet serisi yazıcıya sahipseniz yükleyin. HP Smart uygulaması ise, hepsi bir arada ve diğer yazıcılar içindir. Yazıcınız DesignJet serisine ait değilse, HP Smart uygulamasını yüklemelisiniz. Bu uygulamaların ikisi de tahmini kartuş mürekkep düzeylerini gösterir.

Windows 10’Da Aygıtlar Ve Yazıcıları Masa Üstüne Kısa Yol Ata

Akıllı Telefondan Masaüstü Yazıcısına Nasıl Baskı Alınır

Yazıcıdan Çıktı Alırken Resim Ekleme Unutulursa Ne Yapılır

Windows 10 Da Varsayılan Yazıcı Ayarı Nasıl Yapılır

Word De Ters Sırada Sayfalar Nasıl Yazdırılır

Windows 10 Da Yazdırma Kuyruğunu Temizle

Printer Fotokopi Ve Yazdırma İşleminde Boş Kağıt Veriyor?

2 Yorum

  1. Mehmet durmuş Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir