Başlat Menüsünde Emoji Kullan

Başlat Menüsünde Emoji Kullan

Emojiler hayatımızadan hiç çıkmıyor. Microsoft’da bunun farkında belkide geri bildirimleri de göz önünde bulunduran microsoft emojiler üstünde oldukça fazla çalışıyor. Artık bilgisayar kullanırken pek çok yerde isim yazmak yerine emoji kullanabiliyoruz. Aslında bu zor bişey değil çünkü Unicode kullanan her sistemde 01000001 ‘in harf olduğunu bilir.

Windows’ta emoji kullanmanın en kolay yolu Dokunmatik Klavyeyi etkinleştirmektir. Yada klavyeden Windows + nokta tuş kombinasyonunu kullanmaktır. Dilerseniz Unicode.org’dan tam emoji listesini de kopyalayabilirsiniz. Bu ufak bilgilerin ardından başlat menüsünde nasıl emoji kullanabileceğimizi anlatmaya sıra geldi.

Başlat menüsü grup isimlerinde emoji nasıl kullanılır?

1- Başlat menüsüne tıklayın.

2- Metro menüde grupladığınız bölmeye isim verebilirsiniz. Burada nasıl yapıldığını anlatmıştım. İsim yazmak yerine emoji de kullanabiliriz. Emoji yazabilmek için ister dokumatik klavye kullanın isterseniz klavye kısa yolu kullanın fark etmez ben klavye kısayolunu kullandım . İlgili konuları makale sonunda bulabilirsiniz.

Başlat Menüsünde Emoji Kullan

Benim tercihim klavye kısa yolu oldu ve Metro menüde grupladığım bölümlere fare imlecim ile tıkladım ve yazı yerine emoji kullanmak için klavyeden windows tuşu artı + nokta tuşuna bastım. Emoji paneli otomatik olarak açıldı artık oradan istediğiniz emojiyi seçebilirsiniz.

Artık grupladığım öğelerin başlığı bir emojiden oluşuyor. Bu özelliği kullanabilmek için windows 10 sürümünüz 1903 olmalı. 

Windows 10 Başlat Menüsü Yeniden Boyutlandır Özelleştir

Windows 10 Metro Menü Nasıl 4 Sutun Yapılır?

Windows 10 Da Emoji Nasıl Etkinleştirilir Ve Kullanılır

Windows 10 Emoji Paneli Yenilikleri

“Başlat Menüsünde Emoji Kullan” üzerine 2 yorum

  1. Windows 10 1903 te birsürü güzel özellik varmış , ellerinize sağlık sayenizde yeni sürüm çıkmadan herçeyi öğreniyoruz

    Yanıtla

Yorum yapın