Wi-Fi – Kablosuz Ağ Adı Nasıl Değiştirilir

Her kablosuz Wİ-Fİ ağının bir ismi vardır. Wİ-fi Ağını isimle adlandırarak insanların kendi ağlarının bulması kolaylaşır. Buna SSID ( Servis Seti Tanımlayıcısı ) denir.

Wi-Fi - Kablosuz Ağ Adı Nasıl Değiştirilir

ISS yeni bir internet bağlantısı kurduğunda, genellikle modemin varsayılan SSID’sini kullanır, ve bu harf-sayıdan oluşur. Görsel olarak akılda kalıcı olmayan harflerle ve sayıları değiştirmek mümkündür.

SSID’yi yönlendirici düzeyinde değiştirebilirsiniz. Tam adımlar yönlendiricinize bağlı olarak farklı olacaktır, ancak bu mantıksal bir ilerleme ile wi-fi ağının ismini değiştirmeniz zor değil.

Kablosuz Wi-Fİ ağ ismi nasıl değiştirilir. İşte Adımlar:

1- Adres satırına modeminizin adresini yazın ve enter’a basın. Benim için, 192.168.1.1 ‘dir. Bu sizler için farklı bir varyasyon olabilir.Kullanma kılavuzundan bu adrese ulaşabileceğiniz gibi google dan modemin markasını yazarakda bulabilirsiniz.

2- Giriş yapın ve Tamam tuşuna basın .

Wi-Fi - Kablosuz Ağ Adı Nasıl Değiştirilir

3-Üst kısımdaki Kablosuz ayarları’nı tıklayın .

Wi-Fi - Kablosuz Ağ Adı Nasıl Değiştirilir

4- Kablosuz Ağ Adı (SSID): yazan yerde kablosuz ağ adınızı göreceksiniz buradan kablosuz ağ adını değiştirebilirsiniz “Kablosuz ağ şifresi 8 ile 64 karakter arası girilebilir”

Wi-Fi - Kablosuz Ağ Adı Nasıl Değiştirilir

5- Son olarak, değişiklikleri kaydetmek için Uygula’ya tıklayın

Aşağıdaki konularda ilginizi çekebilir:

Windows 10’Da Kayıtlı Wi-Fi Şifresi Nasıl Bulunur

Yayınlanma tarihi: 19 Mar 2018 – editleme tarihi: 01-02-2020“Wi-Fi – Kablosuz Ağ Adı Nasıl Değiştirilir” üzerine 7 yorum

 1. Elinize sağlık , bukadar kolay olduğunu bilmiyordum , hemen halletim

  Cevapla
 2. Ağ ismini degistiremiyorum

  Cevapla
 3. Teşekkürler güzel makale 🙏

  Cevapla
 4. Güzel bir yazı olmuş modeme ulaşım kısmı biraz zor olsada , istediğimiz bir isimle Wİ-Fİ mizi görebilmemiz hoş oluyor elinize sağlık

  Cevapla

Yorum yapın