Fotoğraflar Uygulamasında Fare Tekerleği İle Resime Zoom Yap Fare Tekerleği İle Resime Zoom Yap-www.ceofix.com

Windows fotoğraf görüntüleyeci mi? fotoğraflar uygulaması mı? Bunca zamandır windows fotoğraf görüntüleyeci kullananlar için fotoğraflar uygulaması her ne kadar gelişmiş olsada zor gelebiliyor. Özellikle de windows fotoğraf görüntüleyicideki eski alışkanlıkları bulamadığımızda. Windows 10 Fotoğraflar uygulaması ile insanları zorlayan özelliklerden biri de fare tekerleği ie zoom yapamamaktır. Peki çözümü nedir?

Windows 10 ile birlikte artık ( kullanıcılar bir değişiklik yapamadılar ise) resimler varsayılan olarak fotoğraflar uygulaması ile açılmaktadır. Ancak pek çok kullanıcın farkında olduğundan eminim, Fotoğraflar uygulamasında fare tekerleğini aşağı yukarı kaydırdığınızda eskiden windows fotoğraf görüntüleyicisindeki gibi resimlere zoom yapmaz. Alışkanlık olarak bu rahatsız edici olabilir.

Fotoğraflar uygulamasında resimlere zoom yapmak için neler yapabiliriz? Windows 10’da Fotoğraflar Uygulamasında Fare Tekerleği İle Resimlere Zoom Yap

Windows 10 fotoğraflar uygulamasında resimlere zoom yapmanın farklı yolları var ve bunun yanında yinede eskisi gibi fare tekerleği ile zoom yapmakta mümkündür.

Yöntem 1

Hepmizin bildiği üzere uygulama üzerindeki büyütece tıklamak ile açılan skaladan resime zoom yapılabilir. Bu oldukça sıkıcı bir yöntemdir. Ve pratik değildir.

Yöntem 2

Nispeten ilkinden daha kolaydır. Klavyemizden CTRL tuşuna basılı tutarız ve fare tekerleğini aşağı yukarı kaydırabiliriz.

Yöntem 3

Klasik windows fotoğraf görüntüleyicisindeki eylem gibi sadece ve sadece tekerleği aşağı yukarı kaydırarak resimlere zoom yapabilirmiyiz. Elbette. Ancak ufak bir ayar yapmamız gerekecektir. Oldukça basit ayar için aşağıdaki adımları takip edin.

1- Fotoğraflar uygulamasını açın.

2- Sağ üst köşedeki üç nokta simgesi ile belirtilen ayarlar ikonuna tıklayıp ardından Ayarlara tıklayın.

windows 10 Fare Tekerleği İle Resime Zoom Yap-www.ceofix.com

3- Aşağı doğru kaydırın ve fare tekerleği ayarı altında bulunan “Yakınlaştır uzaklaştır” ayarını işaretleyin.

fotoğraflar Yakınlaştır uzaklaştır-www.ceofix.com

4- Geri dönün ve resmi açın artık resimleri fare tekerleğini aşağı yukarı kaydırarak kullanıyor olacaksınız. Birden fazla resim arasında hızlıca geçiş için klavyenizdeki sağ – sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.

Hepsi bu kadar. Umarım yardımcı olmuşumdur.

 

Gece Çekimlerinde Net Fotoğraflar Nasıl Çekilir

Telefondan Bilgisayara Resimler Hızlıca Nasıl Aktarılır?

25 Şubat 2018’de yayımladığınız konu güncellenmiştir.

4 Yorum

  1. Gürkan dilek 16 Şubat 2019 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 16 Şubat 2019 Alıntıla
  2. Dilek hürkan 25 Şubat 2018 Alıntıla
    • Nimet Tuba ÖzYönetici 25 Şubat 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir